Автор Тема: С чего начать? Автор Delta  (Прочитано 37545 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн DeltaАвтор темы

  • Глобальный модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 9161
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1451
  • -Получено: 3053
И так, «полистав» наш форум, я понял, что на самом деле инфы для новичков маловато и я решил выложить свои собственные соображения из личного опыта и из тех вопросов, которые задают в личку. Статья, уважаемого S66, хорошая, но она больше теоретическая и незаконченная, я же, так сказать – практик и всё что тут ниже будет описано, пройдено через мои руки ;). Вопросов от новичков поступает много, постараюсь более или менее в краткой форме дать ответы на них. Один из основных вопросов: в чём заколачивать брагу и какая ёмкость должна быть по литражу? Ответ будет не совсем однозначный, я бы порекомендовал пластиковую тару, так как брага, очень агрессивная среда. Можно использовать также нержовые, эмалированные или аллюминивые  емкостя, но пластик сподручней ;) В крайнем случае, если совсем ничего нет под руками, а брагу сделать очень хочется, можно использовать 5-6-10 литровые ПЭТ бутылки, но это геморно; но зато наглядно, как происходит процесс (для тех, кто будет использовать ПЭТ бутылки, запоминаем, что закрывать плотно крышечкой их НЕ НУЖНО! Иначе последствия не предсказуемые…) Я же использую в своем арсенале следующую тару: турецкие ёмкостя на 50 и 70 литров (реально туда входит 45 и 65 литров соответственно)
7423-0
Чем они хороши? Широкое горло, что удобно расколачивать сахар, минусы -  проблематично сделать гидрозатвор (о нем ниже) и при падении трескаются, то есть выходят со строя, проблематично переносить с места на место, так как ручки не выдерживают нагрузки…
Также я использовал раньше вот такую посуду:
7425-1
они бывают от 25 литров до 65 литров. Наша промышленность выпускает из пищевого полиэтилена, белого цвета практически полупрозрачного, что удобно наносить маркером какие то метки, типа литража… Китай выпускает  из непрозрачного, разноцветного полиэтилена. Если кто скажет, что это не для пищевой промышленности, сильно спорить не буду, однако в таких емкостях к нам из Китая приходят соленые грибы, о чем была соответствующая этикетка (не сохранилась) У этих емкостей узковатая горловина (25-30см), но в принципе удобная. Эти емкостя можно купить раза в два дешевле, чем аналогичные нашего производства. Следует учесть, что в китайских, как это не странно, полиэтилен прочнее или толще, да и к горячей воде они относятся лояльнее, чем наши. По поводу ручек для переноски; можно сказать что разницы нет и те и те хороши, главное не делать резких движений во время переноски, и ручки вам прослужат долго! Ну и самые «козырные» ёмкостя, я считаю вот эти:
7427-2
 Они бывают от 60 литров и до 300 литров (может есть и больше, но я не встречал). Почему я их считаю самыми лучшими? Очень удобные, легко можно сделать гидрозатвор (если он нужен)
7429-3,
есть возможность сэкономить пространство, благодаря тому, что они очень прочные и на них с верху можно ставить еще емкостя на меньший литраж.
7431-4
 Применив (в комплекте есть) зажимное кольцо, емкость герметизируется и можно перекатить её на другое место ;).
Почему так подробно о ёмкостях? Потому что следующий вопрос как правило следует, каким должен быть перегонный куб, по вместительности? Сразу на этот вопрос и не ответишь, куб должен быть таким, что бы хватало :), желательно иметь их хотя бы два, на разный литраж и на разные надобности, так как в будущем вы будите перегонять не только сахарную брагу, ну а если серьёзно подходить к этому вопросу, то нужно учитывать, что сделав какое то количество браги, вы ее должны перегнать за раз или два или три, при этом что бы и браги у вас не осталось на долгое «стояние» и кубик по возможности заправлять по полной. НО! Заправлять куб, как правило можно на 2/3 его объема, иногда на 4/5, но это уже зависит от дальнейшей конструкции вашего аппарата.
Рассмотрим схемотехнический рисунок:
7433-5
Что же собой представляет перегонный куб и из чего его можно сделать? Что нам предлагает наша промышленность? Самое простое решение этого вопроса но не рентабельное, это приобрести скороварку, но выход продукта с такого агрегата, как вы понимаете очень маленький, поэтому оставим этот прибор для жены. Далее по возрастающей мы обнаруживаем, что есть молочные фляги (или по простонародному – бидон), вместительностью от 25 до 42 литров. В принципе это уже и есть  (с вашими доработками) половина аппарата. Сам когда то начинал с такого же :) Что нужно в нем доработать? Это в крышке просверлить отверстие соответствующего диаметра, под ваш холодильник (или прямоточник). (фото из инета)7435-6Еще надо проверить состояние уплотнительного кольца, если кольцо плохое - есть два выхода: обмотать его ФУМ лентой, хотя его и так желательно обмотать, дабы исключить попадание запаха резины в конечный продукт. Или сделать кольцо из силикона (аквариумного). Сделать кольцо очень просто. Канавку под резинку в крышке, слегка смазываем растительным маслом, и выдавливаем в неё силикон из тюбика. Пальцем разглаживаем и ждем когда силикон застынет. Всё! Уплотнитель готов!
Так же для перегонных кубов используют пивные кеги на 30 и 50 литров. Но тут уже нужно серьёзно поработать над его преобразованием в кубик, да и нужно иметь хорошего сварщика по аргону, что бы было надежно и красиво…Можно купить готовую емкость из пищевой нержавейки, которые делают от 10 литров и до….приходилось в своей жизни видеть куб из нержавейки на …400 литров(!). Главное, что бы куб было еще и удобно эксплуатировать, то есть заливать брагу, сливать барду, мыть в конце концов…Так как брага среда агрессивная, а горячая брага еще хуже использовать железные емкости – нельзя, плюс еще и привкус железа будет в конечном продукте…Вроде с кубами разобрались
Холодильник…Для того, что бы из браги извлечь спиртосодержащую смесь или попросту самогон, нам еще потребуется холодильник. Так как их было придумано большое множество, остановимся на более распространенных вариантах; а это прямоточник и змеевик. Материал из которого сделан холодильник может быть нержавейка, медь, латунь. Споры о вредности меди и латуни ведутся на всех алкогольных форумах очень давно и будут вестись еще долго…каждый выбирает для себя сам, что ему более по душе, скажу только свое резюме, что фруктовые, ягодные и другие приятные дистилляты лучше делать на  меди. Да и простой сахарный самогон после первого перегона, пьется намного легче если сделан на меди, без всяких чисток, углеваний и «танцев с бубном».
Трубку для прямоточника или змеевика желательно брать от 10мм (внутренний диаметр) до 15мм, с толщиною стенки от 0,5мм до 1мм
Как сделать прямоточник я думаю, что найти у нас или на дружественных сайтах легко. Как гнуть (в змеевик) медную трубу, тоже можно найти на просторах Инета.
Какое различие есть между прямоточником и змеевиком? На прямоточнике легче отобрать головные фракции, на змеевике, да еще длинном очень тяжело. Прямоточник намного компактнее змеевика. Но при внезапном отключении воды, аппарат с прямоточником сразу надо останавливать, а аппарат со змеевиком, еще может некоторое время поработать пока не нагреется вода, а если емкость для змеевика выбрана с лихвой, то возможно вам хватит времени закончить процесс 8). Скажу так, что если емкость для змеевика выбрана на 200 литров воды и для змеевика используется метров 5 трубки, то не меняя воду в холодильнике реально «выгнать» до 15-20 литров самогона…и это летом. То есть при такой аппаратуре (куб на 40-60 литров и два раза подряд гнать), вам реально проточная вода не нужна, но все же менять воду в холодильнике когда то, а летом чаще, прийдется, так как горячая вода со временем  завоняется :( Так же следует учитывать, что если сделать прямоточник или змеевик из нержи, то это на вечно, а из меди периодически раз в два года или реже прямоточник прийдется разбирать, так как при привильном изготовлении прямоточника (со спиралью) «рубашка»  забивается окислами меди наглухо. А змеевик имеет свойство «истощаться», то есть вымываются медь и ее окислы, но это бывает так редко и надо перегнать ну очень много дистиллята, порядка нескольких десятков …тонн продукта :D. Так что вам в конце концов решать, что же лучше сделать…
(продолжение следует)
Все пожелания и комменты сюда
« Последнее редактирование: 15-09-2013, 23:42:04 от Delta »
Хочешь набраться опыта - купи грабли!
Обходя чужие грабли, Вы теряете драгоценный опыт!

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13441
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Отримав в приваті повідомлення від початківця.
Став відповідати, та зрозумів, що по різним міркуванням відповідь краще зробити загальнодоступною. І іншим може стати у нагоді, і колеги зможуть долучитись до обговорення.
Особу нового колеги не розкриваю. 
Отже, ось текст повідомлення...

Добрий день! Нещодавно натрапив на ваш форум, стільки інформації, важко тепер розібратись) Хочу придбати апарат, так як бабуся робила самогонку на газу, так розумію через прямоточник, хочу продовжити традицію. Але мені важко в такій кількості інформації зрозуміти, що мені потрібно.
Можливо ви надаєте консультації?
Маю бюджет 15к грн, знайшов три фірми виробники в Україні, але всюди різні комплектації і тд (сайти виробників: акваградус, смакуй, спіотколона).
Я хочу робити самогон щоб потім в діжках з дерева настоювати, або робити джин чи абсент, кальвадос та чачу, чи просто чисту міцну горілку)
Важливо питання безпеки (газ чи електро), та матеріал мідь чи нерж. Дякую.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13441
  • Думи мої думи...
    • Каптерка

Моя відповідь буде такою.
Задавати подібне питання виробнику обладнання - тобто комерсанту - сенсу мало. Бо відповідь буде зрозумілою.
"Купи в мене це, це і це, саме на 15 тисяч."
Я якимось чином теж виробник обладнання, але я хреноватий комерсант, тому замість переліку обладнання, що ти обов'язково маєш придбати,  накидаю тобі декілька питань. Бо, як я зрозумів з твого допису, деякі питання для тебе ще не зрозумілі.   
Цитую...
Хочу придбати апарат, так як бабуся робила самогонку на газу, так розумію через прямоточник, хочу продовжити традицію 
Для цього тобі треба навчитись робити брагу, а для перегонки я б порадив придбати скороварку та зробити для неї невеличкий перегонний апаратик з охолодженням від водопроводу.
Якщо в планах лише перегонка "для себе", якщо в плани не входить споїти все село, то цього буде достатньо щоб здійснити першу частину твоїх бажань. Доречі, я сам починав саме з скороварки з холодильником майже 40 років назад :)
І маю повідомити, що та сама скороварка, ще радянська, алюмінієва, живе в мене і понині, час від часу для неї знаходиться робота.
Це буде саме такий самогон, як робила бабуся, ну меже трохи краще, бо ти навчишся деяким нескладним  хитрощам.
На цьому можна було б поставити крапку, якщо б не наступні твої "забаганки".
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13441
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Знов цитую...
Я хочу робити самогон щоб потім в діжках з дерева настоювати, або робити джин чи абсент, кальвадос та чачу, чи просто чисту міцну горілку) 
В такому короткому реченні накопичилось багато протиріч. 
Для настоювання у діжках треба не будь-який самогон, а зерновий, або плодово-ягідний дистилят, при підготовці сировини для яких не було додавання цукру, або добавка цукру була мінімальною.
Напої такого класу - це вищий пілотаж, який одразу, з наскоку, не опануєш.
А далі у тебе повна каша. 
Щоб робити джин чи абсент, або просто чисту горілку, потрібен не самогон, а ректифікований спирт, зроблений з самогону, а обладнання для його отримання явно в озвучений бюджет не влізе.
Щоб робити кальвадос чи чачу, треба мати багато яблук або винограду. Для перегонки можна використовувати ту саму скороварочку, про яку я писав вище, але треба буде навчитись особливим методам перегонки, а краще дообладнати свою скороварочку деяким додатковими елементами.
І знову-ж... Обсяги. Якщо маєш намір споїти все село, чи весь гаражний кооператив, потрібна вже не скороварка, а щось інше. 


Для початку, на мою думку, ти маєш зрозуміти головне.
Одразу навчитись робити кальвадос чи абсент не вийде. Для цього треба буде робити багато кроків, і головне, це різні шляхи, кроки в різних напрямках. Але перший крок - просто перегонка - це крок, загальний для всіх шляхів, в робити його - на мою думку- найкраще робити с скороваркою та меленьким холодильничком.

Наступне, що ти маєш зрозуміти - це різницю між напоями на базі чистого спирту, та дистилятами. Я часто пишу, що ректифікація - це ремесло, для успіху якого треба лише належно виконати технологічну інструкцію.
Виробництво дистилятов- це не ремесло, а мистецтво. Тут нема конкретних інструкцій, є лише поради, а для успіхгу потрібно мати певний талант, досвід, та везіння. Плюс багато праці.

Може хтось дасть свої рекомендації?
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн makrak80

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2212
  • Спасибо
  • -Отправлено: 509
  • -Получено: 803
  • кулинар
Якщо він хоче вітримувати в бочках , то тут скороварочка явно не підійде ... Це куб літрів на 50 ...
Ничого страшного, якщо над тобою сміються...Набагато гірше , коли над тобою плачуть ...

Оффлайн Назим

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 270
  • Спасибо
  • -Отправлено: 68
  • -Получено: 231
  • нет поражений, есть только опыт
Може хтось дасть свої рекомендації?

может есть смысл делать, как  нибудь совместными усилиями, что то типа ЧАВО или FAQ ?
« Последнее редактирование: 16-05-2023, 18:10:56 от Назим »
самый слабый элемент системы определяет её устойчивость

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2439
  • Спасибо
  • -Отправлено: 876
  • -Получено: 948
  • Бориспіль
Напої такого класу - це вищий пілотаж, який одразу, з наскоку, не опануєш.
200%
я спочатку на джиноварці від Вілена зробив медовий та виноградний "дистилят" - на пустій царзі. Відверте гівно, самогон. Пити таке не можна.
Потім познайомився з якісним спиртом, на основі якого вивчив глибше дистиляцію, роблячи джин.
Паралельно настоянки різні, лікери...
Потім пивоваріння, яке дало розуміння технології бродіння, солод, зерно, дефекти.... і все таке
І вже після заміни трьох пивоварок (кастрюля бід Батарейкіна, пивоварка від Яреми та пивоварка від одного виробника) - дякаBeaton, я маю пивоварку з бункером максимального розміру у ній, герметичною кришкою, яка дає змогу затирати, зброджувати та робити первинну перегонку зернової сировини....
Тоді ж з'явилась царга з мідними кільцями Рашига, невеличкий кожухотрубний дефлегматор для відбору по пару.... Вже потім автоматика для дистиляції (перший для мене пристій від Ігоря нарешті)...
Бочки...
Весь цей час книжки різного рівня різними мовами про техпроцеси...
Паралельно з'явився деф по рідині від Ігоря, СПН та колона спиртова, вчусь ручному режиму щоб зрозуміти що та як....
Далі вже буде РОСА, бо творчості у РК немає...

добавлено: 16-05-2023, 18:00:22
Якщо він хоче вітримувати в бочках , то тут скороварочка явно не підійде ... Це куб літрів на 50 ...
літрів на 75, а краще на 100... бо гемору купа... я би на сьогодні рахував від розміру бочки - у зворотньому шляху - до куба та того у чому робити затор...бо воно завжди мало)
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн SAMSON

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 103
  • Спасибо
  • -Отправлено: 301
  • -Получено: 26
З свого поки що думаю не великого досвіду скажу так,якщо в людини є бажання ,але не має поняття як зробити конкретний напиток ,то це не так просто і швидко ,і не один рік потрібно щоб дійти до хорошого результату ,я наприклад починав з цукрової браги 40 л куб ,почав робити Ректифікацію на механічних термометрах майже рік ,потім зрозумів що потрібно хочяби клапан ...,але читав форум та на бував інфи та практики ,як правильно працювати в режимі Ректифікації ,але якщо я добився майже через 2 р якогось хорошого для себе результату ,і переобладнання колони ,то зараз ясна річ згадувати як було і як є ,то небо і земля ,хоча ще так і  чекаю на Росу автоматику для Ректифікації ,бо це просто вникаючи в це , то ж неповторна та  незамінна  річ для оператора при роботах колон при  Ректифікації  чи дистиляції та інших перегонів ,але коли я почав пробувати  робити дистиляти ,в основному це з фруктової сировини ,то зрозумів ,що це зовсім інше ,та потрібно інакше працювати ,як на РК ,тут і мідний шлем потрібен ,і тарільчаста колона колпачкова ,і сировина ,і дякуючи форуму та колегам ,та ще тому що тут дійсно потрібно ,не лише обладнання а і також досвід ,а щоб його набути потрібно не один рік і не одну тонну сировини переганяти ,і тут ще не  так просто ,якщо зробив дистилят ,  а далі бочки витримка в них ,де все може піти не дуже добре ...,і коли ти чуєш що хтось хоче купить апарат і робить на ньому все   -кальвадос ,джин ,файну горілку то відповідь одна ,для кожного напитку потрібне різне обладнання ,але це інколи ще навіть  не перше ,перше це сировина ,друге це вже спосіб перегонки .

добавлено: 16-05-2023, 18:10:48


добавлено: 16-05-2023, 18:16:53
Хотів ще сказати також ,що булоб тяжко ,робить Дистиляцію  без автоматики для Дистиляції від Ігора ,та ще спец друзів малих автопомічників Малюка та Карлсона  ,для сьогоденної моєї роботи .,один стабілізує температуру воду ,другий керує вентилятором обдувом шлема  :)
« Последнее редактирование: 16-05-2023, 18:16:53 от SAMSON »

Оффлайн vova0869

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2284
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1419
  • -Получено: 579
Я тоже часто сталкиваясь с такими вопросами . Куб 40-60 л с люком ,нагрев тен ,выход кламп 2 .Дальше дистиллятор с димротом который можно применить для РК ,отбор по пару , насадка из медной трубки ,холодильник в зависимости от качества воды прямоточник или кожухотрубник . 90% на этом и останавливаются .Сахарный самогон /ну хоть два раза перегоняют /и настойки . Дальше двигался не хотят .

Оффлайн Andriypust

  • Наблюдатель
  • *
  • Сообщений: 3
  • Спасибо
  • -Отправлено: 5
  • -Получено: 3
    • Мій Youtube канал
Вітаю форумчани! 
Я перший день сьогодні на форумі і хочу теж якось познаймитись. 

Я бачу що форум існує вже більше 10-ти років, а я чомусь, на нього натрапив перший раз на цьому тижні, хоча вопрос який апарат придбати в мене встав ще в 2017 році. Тоді я замислився, що робити з врожаєм яблук та інших фруктів на дачі. 
Не пам'ятаю як, але мені потрапив на глаза сайт "Хмель-Мастер", а я зустрічал НР 2018 в Трускавці і хлопці з цієй компаніі умовили мене прідбати їх Магнум з подвійною перегонкою. І я, радісний, почав готуватись до сезону. І тількі літом, після перегонки сливової браги я зрозумів, яке я ГІМНО придбав.
Потім я почав навчання в Ютубі і так познайомився з каналом "Счастливчика" та іншіми російськими блогерами. У Паші я придбав Пріму, а хлопці з Х-М продали мені кришку з клампом для їх 24-ти литровой кастрюлі, ще хлопці в гаражі приварили в кастрюлю кламп для ТЕНа.
І почалось знайомство з ректифіцацією та дістиляцією. З настойками, ратафіями, з джін-корзиною з Алі, та з кукурудзою, пшеницею та рисом збродженими на Кодзях.
Зараз в мене куб зі збільшувачем до 90л від СК куча різних прибамбасів з міді від О. Карпа,  та не порожні діжки від Поля з Богоридчан, з яблучним та сливовими дістілятами.

Но, я спілкуюсь з друзями з роботи та з гаражу які хвалять мої напої, але хочеться спілкування іншого, хто критично оцінить моє хобі.
Наприклад, пригостив брата яблучним дістілятом з діжки, так він каже: "я п'ю твій напій як віскі, там е і ваніль і карамель, а от яблука я не чую"...

Зараз займаюсь методом "Отгабриэливания" от АлексейТ перегонки чачі, подивлюсь яка різниця з чачей від Шабо :)
В планах розібратися з затиранієм солода та забути о Кодзях.

Якось так. Дякую хто дочитав до кінця.
З повагою Андрій

PS буду рад поспілкуватись очно в Києві. Карп мені розповідав, що до війни і ковіда вінокури збірались та тестували свої напої.
Слава Україні! Слава ЗСУ!

Оффлайн Бандерівець

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 3797
  • Спасибо
  • -Отправлено: 797
  • -Получено: 1064
Andriypust, так, до ковіда ми збиралися кожного року.

В яких містах ми тільки не збиралися. Класні були часи

Оффлайн Gourmet

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 41
  • Спасибо
  • -Отправлено: 9
  • -Получено: 7
Наприклад, пригостив брата яблучним дістілятом з діжки, так він каже: "я п'ю твій напій як віскі, там е і ваніль і карамель, а от яблука я не чую"...
Не зрозуміло, яке обладнання використовується з кучею мідних прибамбасів.
В мене ароматика сильно страждала, коли переганяв на умовно мідній бражній колоні маріса с дефлегматором, висотою метра півтора. Якось вийшло порівняти на одинаковій сировині з примітивним самогонним апаратом з двома чи трьома сухопарниками. Примітивний апарат набагато сильніше передавав запах сировини, але давав також набагато сильніший самогонний запах.
Я для себе зробив висновок, що справа в сильному укріпленні, міцність була в районі 80-85 градусів. Наприклад, шотландці заливають у бочки дистилят міцністю ~65  градусів.
Спочатку я відключив дефлегматор, стало краще.
Потім, придбав інше обладнання: мідні шлем, пару конусів з 4 на 2 дюйми різної довжини і справа пішла.

Оффлайн BazilVV

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1109
  • Спасибо
  • -Отправлено: 990
  • -Получено: 479
  • Василь.
PS буду рад поспілкуватись очно в Києві.


ДімаС прочитає, можливо і зустріч буде.

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2439
  • Спасибо
  • -Отправлено: 876
  • -Получено: 948
  • Бориспіль
Та я не один у Києві, тут десток людей певно як мінімум.)) але таки так - зустрічі то завжди приємно.

Вітаю на форумі.
Дуже радий що ти попав туди куди треба, бо шлях з 2017 року пройшов довгий та на граблі певно вже достатньо понаступав…

Форум - то як буквар, що писаний роками… береш тему сторінок на 150-200 та читаєш вечорами. І теми, яким по кілька років - то історія еволюції обладнання та технологій, що народжувались та шліфувались учасниками.
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн Andriypust

  • Наблюдатель
  • *
  • Сообщений: 3
  • Спасибо
  • -Отправлено: 5
  • -Получено: 3
    • Мій Youtube канал
Не зрозуміло, яке обладнання використовується з кучею мідних прибамбасів.

Добрий день! Так я просто представився, ніякой конкретики. Знаєте, як в CV -  що вмію, що робив, що є.

Як говорять: "Лужу, паяю, ЭВМ починяю"   ;)

А якщо зерьозно, то коли в мене з'явилась Прима, то для вториной дістіляціі, я заповнював 0,5м царгу мідной насадкою, яку крутив сам з проволоки (є різні розміри від кілець Рашига, до 10х4мм), потім придбав флейту з пятью тарілками (но для аромата в 90% вистачає трьох), но всі рази збирав її з Примою, а тарілки з прямотоком ще не пробував...

 А зараз для ОтГабріеліванія вже використовую прямоток де є Конус 4" - 2" і царга 0,5м, но результата ще не отримав - на остані прогони треба плітка.

З повагою Андрій
Слава Україні! Слава ЗСУ!