Автор Тема: Двойная ректификация спирта-ректификата  (Прочитано 72582 раз)

Оффлайн yrabarskiy

• Специалист
  • Спасибо
  • -Отправлено: 106
  • -Получено: 119
За проханням пана yrabarskiy описую свій процес повторної ректифікації спирта міцністю 96,6%............Куб 50л. тен  по ватметру виходить  1600вт.
- Колона: труба 50,8*1,5мм. 1500мм. висотою, СПН 3,5мм. Робочий тиск 20 мм. рт. ст.
-- Технологія: Заливаю 45л. Голови в кількості 1,5л. відбираю добу. Далі підголовники 1,5л. відбираю півтори години. Тіло. Відбираю з швидкістю не більше 1,5л./год., до остатка в кубі 7,5л. Кубовий залишок збираю, розводю окпропом (вода без кисню), до десь 40%. Голови не відбираю, але спирт чудовий.
     Даний текст скорегований мною.

А, забувся, під час відбору підголовників, я до ТСА підкдючаю 50л. ємність з аргоном. Це мені дає:
-- не попада кисень в деф через тса.
-- при аварійному вимкненні світла, чи припиненні водопостачання пешкоджає попаданню кисню в колону і куб.

За своїми спостереженнями від закриття ТСА аргоном відмовився. Страждає органолептика.
     Щодо допуску аргона при нестандартних ситуаціях підтримую і сам таке застосовую.  Хоча маю на подальше в плані при виготовленні іншої випарної ємкості встановити в середині розпірки і за порадою Ігоря відмовитися і тут від аргону, допустивши лише розрідження то тиску.

По першій  цитаті. Маю питання. Чому швидкість відбору тіла 1,5 л/год? Зазвичай співвідношення повернення флегми до відбору 1:3 чи це особисте. При потужності 1,6 кв/год при навалці 96% спирту до дефлегматора надходить та конденсується приблизно 7,5 л /год спирту.

« Последнее редактирование: 13-01-2019, 11:33:35 от yrabarskiy »
Хмільна вода не приведе до добра!

Оффлайн Игорь

• Администратор
  • Эксперт
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1075
  • -Получено: 7742
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Юрий, как правило флегмовое число при начале отбора товарного спирта (при кубовой крепости 40% и выше)  равно четырем. На один литр отбираемого спирта надо иметь 4 литра флегмы. Или, если иначе, мы отбираем только НДС - 20% от поднявшегося пара. К концу ректификации флегмовое число надо увеличивать до 10-15.

Если колонна работает в нормальном режиме (то есть поддерживается соответствующее флегмовое число), количество пара, которое приходит к дефлегматору, не зависит от крепости навалки, и составляет порядка 4,9 литра спирта в час на киловатт нагрева.
« Последнее редактирование: 13-01-2019, 12:53:12 от Игорь »
Не тот глуп, кто не знает, но тот, кто знать не хочет.
Григорий Сковорода

Оффлайн Микола Григорович

• Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Спасибо
  • -Отправлено: 636
  • -Получено: 458
  • Це не моя фотографія, а пана Заглоби.
чи це особисте.
Колись давно, коли я був ще малим, кимось із старших було сказано, що відбір в літрах мусить бути не вище підведеної потужності в квт. Та і власний досвід це підтвержує. Були часи, коли я і по 2,5 літрів відбирав. Якість суттєво падала. І ще один показник -- стабільність т-ри на 1/3, та 2/3, при 1,5 це виконується. Зрозуміло, що останнє тверження відноситься до РК1, але свідчить про стабільність роботи колони.