Автор Тема: Re: мідний аламбік  (Прочитано 88144 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн гуральник

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1537
  • Спасибо
  • -Отправлено: 505
  • -Получено: 540
  • Новачок
мідний змійовик довжиною 13м діаметром 22мм товщина стінки 1мм, діаметр спіралі близько 42см що дало 10 витків.
   А чистити як?
Якщо після 50 ваше життя вас не влаштовує, випий ще 50...

Оффлайн Kabah

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 85
  • Спасибо
  • -Отправлено: 7
  • -Получено: 36
Лимонною кислотою. По іншому ніяк. На промислових французьких аламбіках витки в холодильниках ще густіше розташовані див 02:14
« Последнее редактирование: 24-05-2022, 17:04:49 от Kabah »

Оффлайн гуральник

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1537
  • Спасибо
  • -Отправлено: 505
  • -Получено: 540
  • Новачок
Якщо погано почистити, то мабуть самогон буде кольоровий...  :-\
Якщо після 50 ваше життя вас не влаштовує, випий ще 50...

Оффлайн Kabah

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 85
  • Спасибо
  • -Отправлено: 7
  • -Получено: 36
Та наче ні, тече прозорий, під кінець перегону шйов вже мутний бо пішли кислоти. Після другого перегону віддам знайомим хімікам на аналіз по вмісту міді. 

Оффлайн Батарейкин

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
Лимонною кислотою.
еще уксуса добавь...эффективней!!!
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.

Оффлайн SAMSON

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 103
  • Спасибо
  • -Отправлено: 301
  • -Получено: 26
Та наче ні, тече прозорий, під кінець перегону шйов вже мутний бо пішли кислоти. Після другого перегону віддам знайомим хімікам на аналіз по вмісту міді. 
  Все зроблено як то кажуть по класичному методі  перегону ,класно,гарно  ,добротно,на мою думку якщо відібрані добре головні та хвостові фракції  та  при подальшій витримці  продукту в бочці, можна очікувати гарний результат полюбому ,хтоби шо неговорив ,якщо шось хотів би побажати хорошого позетивного результату в кінці ,та 
якщо  можливо навіть трошки покуштувати з нього   ;) молодець що рішився на такий перегон👍все завжди
має  свій результат, а як і чим чистити це вже як хочеш ,і це   лише тобі буде відомо  а "хоч гальгою  з  чорноморського  узберіжжя " :)

Оффлайн Kabah

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 85
  • Спасибо
  • -Отправлено: 7
  • -Получено: 36
якщо  можливо навіть трошки покуштувати з нього
можливо, але років через 5 не раніше  :(

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
Читаю наразі Макарова, зустрів таку інфо, хоч і не про аламбік, але про мідь загалом:
Цитировать (выделенное)
при перегонке коньячных виноматериалов в
медных кубах по сравнению с покрытыми луженным серебром или оловом (-у нас то є нерж)
образуется эфиров на 60-100%, альдегидов на 10-15%, фурфурола на 150-
200% больше, а дегидратация пентоз протекает полностью.
Одновременно с перегонкой в кубе происходит образование альдеги- дов, спиртов, кислот, эфиров летучих фенолов и других соединений, также
проходящее более интенсивно в присутствии меди. Окисление спиртов,
прежде всего этилового, приводит к образованию альдегидов – уксусного,
изобутилового, изоамилового, бензилового, бета-фенилэтилового и других.
Окислительное дезаминирование и последующее декарбоксилирование ами- нокислот служит источником образования альдегидов, которые содержат на
один углеродный атом меньше, чем исходная аминокислота.
Медь является катализатором ряда реакций, протекающих в кубовом
остатке при температурах перегонки – меланоидинообразования, карамели- зации, дегидратации и циклизации сахаров с последующей полимеризацией и
поликонденсацией образующихся при этом гетероциклических соединений,
обладающих широким спектром ароматов – карамельными, ванильными,
шоколадными, ореховыми тонами, тонами специй.
Ионы меди играют и другую важную роль – они образуют нераствори- мые соли с нежелательными жирными кислотами (бутановой, гексановой,
октановой, декановой, додекановой, масляной, капроновой, каприловой и ла- уриновой), переходящими в бражку из лизатов дрожжей и имеющими непри- ятный запах. Часть солей налипает на стенки куба и счищаются перед каждой
перегонкой, чтобы обеспечить контакт перегоняемого материала с медью.
Часть появляется в дистилляте в конце перегонки в виде частичек масла зе- леного или коричневого цвета, которые всплывают на поверхность спирта- сырца, откуда они могут быть удалены.
« Последнее редактирование: 12-12-2022, 22:39:59 от ДимаС »
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн vova0869

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2284
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1419
  • -Получено: 579
Ну дорого эти медные кубы делать . Может просто какой меди в куб положить ? И чистить потом проще . Завтра трухну свои закрома .Как раз виноматериал перегоняю .

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
Те що по книжках читав - мідь працює і у царзі і у кубі.
Бачив ролик: дві окремі перегонки - обидві з кільцями мідними у царзі. Якщо без міді у кубі - майже вся царга була з міддю що змінила колір.
Якщо додано додатково у куб мідь - за рахунок цього у царзі потемнішало 1/4 кілець знизу.
Тобто завдяки міді у кубі можна зменшити кідькість чисток міді у царзі…
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн makrak80

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2212
  • Спасибо
  • -Отправлено: 509
  • -Получено: 803
  • кулинар
мідь шо в царзі , при перегоні браги покривається від чорного нальоту до срібних соплів . А та що в кубі в рідині , блищить як котові яйця , отож і гадай де вона краще працює . Якщо куб мідний , то в парі він буде мабуть чорним ( а може і не буде ) , а в рідині блищатиме . Це стосовно браги , а від сирцю мідь буде всюди трішки потемнішою .У мене тен мідний , та кільця є . По ним все видно ...
Ничого страшного, якщо над тобою сміються...Набагато гірше , коли над тобою плачуть ...

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
Промывка лимонкой в отличии от промывки бардой(уксусом) - безвредный способ очистки. Но точно такой-же бесполезный. После промывки лимонкой на поверхности мели все равно не будет слоя оксидной пленки. Пленка будет из цитрата меди, которая заметно снизит связывание серы, а рекомбинацию эфиров вообще остановит.
чистить медное оборудование кислотами - то же самое, что и одевать наушники из половинок кокоса и кричать "карго". Внешне похоже, толку ноль.

Чесно кажучи - не розумію, звідки така налаштованість проти лимонки? Калвадос не робив -тільки віскі. Тривалий час користуюсь виключно лимонкою , обробляю і царгу -і кільця рашига (перегонка на короткій мідній царзі описана в розділі "Дистиляція").  Порівнював смаки  і очистку після обробки царги вручну і лимонкою - різниця -ноль!  Погоджуюсь з  voffka75 : Промывают автоматически и все. Никто в ручную не чистит. Ну только в конце сезона.

Література теж підтверджує що на 2003 рік така відносна новація як мийка бардою використовується у промисловості (Мартиненко, Технологія коньяку)
Цитировать (выделенное)
В последнее время крупные предприятия использу­ют
 автоматическое устройство для промывок стенок куба и
шлема бардой под давлением.
...тобто сіп-головами
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн Ivan 68

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 103
  • Спасибо
  • -Отправлено: 127
  • -Получено: 61
Давайте разберемся. Шлем -э́то парциальная конденсация. Чем больше его площадь, чем ниже температура воздуха, и чем меньше мощность нагрева, тем больше флегмовое число и тем больше укрепление и разделение. Чем больше флегмовое число, тем дистиллят ближе к ректификату. Именно поэтому в вискарнрм производстве не укрепляют дистиллят больше, чем до 80 %об, считают такой дистиллят кастрированным. 
Мне редко приходилось встречать винокуров, которые понимают что происходит в из аламбиках. Большинство считает, что сам факт участия аламбика в процессе перегонки гарантирует великолепный результат. Я уже писал об этом. Если мне дать в руки самую шикарную и дорогую скрипку Страдивари или Амати, я не смогу украсить своим участием ни один симфонический оркестр.

Продолжу позже.
Згоден. Я розумію і можу підказати. Маю досвід роботи на традиційному Португальському Аламбіку 12л - 1 рік (Ох і намахався я з таким об'ємом), а потім за порадою товариша придбав віскарний комплект + автоклав з харчової нержавійки в Чернівцях, який використовував 1 рік. Стало трохи краще, але об'єм в 24л теж був замалий. Тому придбав 50л куб з мідною кришкою конусом (знову дякую товаришу за пораду), пароводяну вставку для першого перегона і мідну вставку в куб для другого перегона. Вже стало веселіше. Зараз беру збільшувач куба на 40л, бо хочу зайти на бочки, а постійно сидіти біля обладнання часу немає. Якщо комусь, щось цікаво - можу відповісти. Є з чим порівняти. І хоча досвід по часу невеликий, але перегонів зробив багато. Не все знаю. Ще вчитися і вчитися завдяки всім Вам (багато чого цікавого вже почерпнув), але є тут у Вас деякі спори між собою не підкріплені практикою - теоретичні і тому не завжи вірні. Це нормально. За останнє речення не пинайте сильно - це лише свіжий погляд збоку.


добавлено: 21-01-2024, 12:21:34
Медный куб - единственно правильное оборудование для перегонки живого сырья с огневым нагревом. Если есть медный куб, не нужен ПВК. И наоборот.
Не згідний. На першому перегоні без ПВК ніяк. Або прийдеться все варити по білій схемі. Танці з бубном кругом корзин, мішків та іншого звісно мають місце, але то все муторно.
« Последнее редактирование: 21-01-2024, 12:21:34 от Ivan 68 »
Краще ніяк, ніж як небудь.

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
Ігор написав про мідний куб та нагрів дровами/газом/вуглем не просто так - це практика минулих поколінь, яка досі актуальна не небагатьох віскокурнях/дистилеріях на сьогодні, бо мідь чудово розподіляє тепло по поверхні.
Але заісно зо ПВК то краще, але ПВК на дровах - то вже франкенштейн.
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн Ivan 68

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 103
  • Спасибо
  • -Отправлено: 127
  • -Получено: 61
мідь шо в царзі , при перегоні браги покривається від чорного нальоту до срібних соплів . А та що в кубі в рідині , блищить як котові яйця , отож і гадай де вона краще працює . Якщо куб мідний , то в парі він буде мабуть чорним ( а може і не буде ) , а в рідині блищатиме . Це стосовно браги , а від сирцю мідь буде всюди трішки потемнішою .У мене тен мідний , та кільця є . По ним все видно ...
Це не зовсім так. Блищить тільки після виноградного та яблучного. І тільки там, де барда. Все що вище... Скажімо так - буває різне.
З приводу механічної очистки міді - ще те задоволення. Спробуйте залісти в конус висотою 800мм з конусом від 4" на 2". Тому найкращий спосіб - лимонна кислота і мочалка (стороною скотч-брайта). Бардою інтуітивно не сподобалося, та і часто немає часу, або сил одразу кидатися все драїти.
Я поясню чому на великих кубах за кордоном залазить людина, або зараз є механізовані системи, вона банально тре всі стіни від наліту. У мене він завжди від любих браг рижий. І ясно, що одразу потрібно змити водою, бо він швидко висихає і прилипає. Дійсно, якщо замивати одразу після перегону (я маю на увазі на протязі декількох годин після перегону) то буде легше. На наступний день, або пізніше то вже трохи важче. Але досвід - наше все. Я приспособився. Маю заглушки на 4" та на 2". На клампах їх ставлю і заливаю шолом (в середину для економії ставлю повороти та холодильник), конус та конус кришки гарячим розчином лимонки. Залежно від степені забруднення та вільного часу стоїть від 20 хвилин да пари годин. Потім зливаю. Вода дійсно така, як писав Ігор. Обов'язково все тру мочалкою стороною скотч-брайт і обов'язково добре промиваю водою.
Кристали в погоні і т.і. ніколи не бачив. Можливо якість браги, можливо якість міді, можливо якість пайки (її склад) на це впливають. Не знаю. Що було - те розповів.
Коли я вперше побачив на другому перегоні у Брянського Винокура поворот та холодильник з нержі і він категорично сказав, що мідь ставити не можна - я не погодився. Але сьогодні прочитавши з цього приводу коментарі Ігоря - згідний! Прийдеться докупити ще один поворот та холодильник з нержі для другого перегона.
Автоматики мені не вистачає. Я все стягнув собі в Гуральню і дуже тепер економлю час, але постійно виставляти собі нагадувалку і бігати до апарата вже трохи надоїло. Ігор - буду проситися до Вас. Дуже потрібна. Само собою, охолодження у мене повітряне. Міняти його не буду. Воно для ароматів дійсно потрібне. і як боротися на ньому з перехідними фракціями (хоча іноді це навпаки не потрібно) я теж навчився. А от як приборкати Зовнішній атмосферний тиск, щоб мати однакові температурні параметри для перегону - не знаю. Ваші знання в цьому в рази кращі.
Краще ніяк, ніж як небудь.