Автор Тема: Блю Кюрасао  (Прочитано 1517 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн AlaskaАвтор темы

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 171
  • Спасибо
  • -Отправлено: 28
  • -Получено: 35
Шановні друзі! Є такий лікер - Блю Кюрасаю, синього кольору: http://therumdiary.ru/napitki/likery/liker-blyu-kyurasao.html
Деякі умільці пропонують зробити його шляхом прямого настоювання разом із всими інгридієнтами, цукром та барвником, як наприклад тут:
Проте завдяки неоціненному  внеску Гог-Магога та англомовним сайтам виявилось, що цей лікер виготовляють шляхом отримання ароматних спиртів, його міцність коливається в межах 27-35%. Спробував перший варіант (тільки мацерація), в коктейлі сподобалось. Колір вийшов бірюзовий, чистий. У другому варіанті отримав ароматний спирт, взяв з 2л 1,5л ароматного спирту міцністю 61%, розвів до 35% із додаванням цукрового сиропу з розрахунку 5 г/л і отримав молоко.
Повторна дистиляція - 1,1л, міцність  70%, розвів до тих же пропорцій. Проте опалеценція присутня, хоча й менше. В оригиналі ж - колір чистий. Та й смак помітно блідніший що після першої, та тим більш, другої дистиляції.
Поки що бачу два шляхи вирішення проблеми: перший - зменшення кількості ефірних олій, але це збіднює смак; другий - підвищення міцності лікеру, але це не відповідає оригіналу. До того ж в коктейлі він знову помутніє.
Може в кого є якась думка з цього приводу?
« Последнее редактирование: 21-07-2016, 22:56:43 от Alaska »
Перемога або смерть!

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
Перш за все, треба знати, що цей лікер робиться з висушеноі цедри гіркого померанцю ( цедра не зрізається, а знімається  з ьілим шаром і цедра з елегого кольору у цього померанця). Тому і ефірних олій набагато менше.
Колір - це барвники Е-132 або Е-133. Як на мене, то Е-133 краще.
Фактично, можна готовати цей лікер мацерацією сухих шкірок апельсина з додаванням 20% сухих шкірок лимона та 20% сухих шкірок шрейпрута, а в готовий лікер додати ( обережно!) настій кореню горечавки, якщо лікер робиться на дистиляті).
Окрім цедри в склад може входити кардамон, мускатниф цвіт, гвоздика ( дуже мало!, для підкреслення смаку).
Цукру теж мало, 5%. (Як на мій смак)))))
Дивись відео:   
« Последнее редактирование: 22-07-2016, 07:54:30 от Гог-Магог »
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн AlaskaАвтор темы

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 171
  • Спасибо
  • -Отправлено: 28
  • -Получено: 35
Дякую, шановний Гог-Магог, а які пропорції ти, як знавець лікерів, поклав би на 1 л? Для мацерації я брав таку навіску: на 1 л 50% сортировки - шкірка апельсину 50 гр, мускатний горіх 20 гр, кориандр 6 гр, гвоздика 4 шт, кориця 1 гр, бадьян 1 гр, кардамон 0,5 гр, барвник 1 гр, цукор. Все разом.
« Последнее редактирование: 22-07-2016, 09:52:40 от Alaska »
Перемога або смерть!

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
а які пропорції ти, як знавець лікерів, поклав би на 1 л? Для мацерації я брав таку навіску: на 1 л 50% сортировки - шкірка апельсину 50 гр, мускатний горіх 20 гр, кориандр 6 гр, гвоздика 4 шт, кориця 1 гр, бадьян 1 гр, кардамон 0,5 гр, барвник 1 гр, цукор. Все разом.
По-перше, я б робив цей лікер на дистиляті.
Мацерація №1 : на літру 60% сортировки дав би сухої шкірки апельсину 20г, сухої шкірки лимону 10г, сухої шкірки грейпфруту 10г., кардамон зелений 3 коробочки.  Настоювати 5 днів, розбавити до 45% гнати по-малу до 60-50% у струмені. Голови відібрати трошечки (перші мілілітри).
Мацерація №2 : Мускатнийц горіх 5г., коляндра 1г, бадян 1 зірочка, гвоздика 3-4 штучки,  корицю я б взагалі не давав би. Настоювання 5 днів і перегонка до 30% у струмені, але треба нюхати.
А потім - купажування до потрібного аромату, вливаючи в 30% сортировку цукровий сироп (сироп влити гарячим, гадусів 60)та потім, коли температура буде кімнатною,  ароматні спірти. Після виведення аромату додаємо обережно, весь час пробуючи,  по-крапельно настій кореня горечавки (20 грам на 200мл 60% сортировки, настоювати 2-3 тижні в теплому місці).
Фарбування: обережно! Трохи розводимо в воді і добавляємо в лікер, розмішуємо, дивимось. 1 грам барвника - це занадто  :) :) :)   
Забув: це все на 5 літрів лікера.
Але не факт, що вийде так, як найсправжній.
Можна і простіше: взяти єфірну олію гіркого померанця, накапати в літру 30% сортировки (крапель 25-30, які попередньо розвести в невеликій кількості 96% спірту), додати трохи єфірної олії лимона (крапель 15, так само розвести в невеликій кількості 96% спірту), трохи настою горечавки (по смаку), зафарбувати в иній колір барвником і
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн AlaskaАвтор темы

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 171
  • Спасибо
  • -Отправлено: 28
  • -Получено: 35
Дякую, буду експериментувати.
Перемога або смерть!

Оффлайн Батарейкин

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
взяти єфірну олію гіркого померанця, накапати в літру 30% сортировки (крапель 25-30,
если взять честную юст-нариновскую то разорвет на кусочки ( 99% эфира)
с летальным исходом!!!
если ту что в крыму или аптеке по 20 грн продают то там 3-5% эфира.
ты какое масло имел ввиду?
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
..то, коиорое можно достать без труда в Киеве. См.фото в  сообщении : http://labspirt.com/forum/index.php/topic,4080.msg127014.html#msg127014
..хотя, ты где-то прав, это не на литр сортировки , а на литра  два-три..
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн Батарейкин

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
http://www.just-nahrin.ru/just-aromaticheskie-masla-maslo-timyan-p-69.html
этим к примеру срывается двух месячная беременность
три капли в миску воды
+2 капли на стакан воды

http://www.just-nahrin.ru/just-aromaticheskie-masla-maslo-apelsin-p-66.html
это в горячую ванну только каплю!!!
жена товарища что бы его после работы успокоить накапала три!!!
он вылетел с ванны через 10 минут. сердце выпрыгивало...
хотя мастер спорта по плаванью

думайте что пишите
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
То эфирное масло, которое использовал я( на фото)  не такое уж и страшное. Выкидыша не будет и сердце не выскочит.
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
А теперь прикинь, сколько эфирного масла в кожуре апельсина.
http://agro-portal.su/citrusovye-kultury/2894-himicheskiy-sostav-plodov-citrusovyh.html
Получается, что в 100 граммах свежей кожуры имеется около 3 грамм масел))))
Не рассказывай страшилок.
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн Delta

  • Глобальный модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 9161
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1451
  • -Получено: 3053
он вылетел с ванны через 10 минут. сердце выпрыгивало...
хотя мастер спорта по плаванью
Ну и как, сорвал? :D :D :D
Хочешь набраться опыта - купи грабли!
Обходя чужие грабли, Вы теряете драгоценный опыт!

Оффлайн Батарейкин

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
Не рассказывай страшилок.
трави народ дальше...
но это будет на твоей совести.
с аромомаслами эфирными шутить нельзя...

а те помои которые ты назывешь эфирным маслом никакого отношения к ним не имеют.
в мире 10 лет назад было только два производителя допускающих прием вовнутрь...
сейчас я ни в теме.



добавлено: 22-07-2016, 22:19:15
Ну и как, сорвал? :D :D :D
умнее сострить не получается?

попробуешь протестировать на себе?
я куплю и подарю флакончик!

я говорю про очень серьезные вещи!!!
особенно сейчас
а вы стебетесь...

можешь еще на недельку меня забанить. если мозги включить лень
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
Олег, я опробовал то масло, которое на фото, на себе. Жив, здоров, весел и бодр. И не только я. Клон Вана Таллина пробовали и форумчане. Все живы. А там капель было достаточно.
В цедре цитрусовых кроме масел еще куча всяких хим. соединений. Можно концентрировать одни и уменьшать иные. Не все безвредны для человеческого организма. Масло, на которое ты ссылаешься - это одно, на которое я ссылаюсь -это иное. Можно сделать мацерат на косточках персика и все будет тип-топ, и запах, и здоровье, а можно выделить из них цианиды в концентрированном виде, запах будет тоже классный, но здоровья вообще не будет.
Просто все надо оценивать вдумчиво. Масло , что использовал я стоит порядка 25 гривен. Вот и считай, сколько померанцев в него вложено, учитывая, что в цену вошли  хатраты на его производство, плюс прибыль дистрибютеров и производителей. Много? Ответ: мало. Так что кипишевать не стоит.
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн Delta

  • Глобальный модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 9161
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1451
  • -Получено: 3053
Клон Вана Таллина пробовали и форумчане. Все живы. А там капель было достаточно.
В общем как хочешь, но ты попал...250грамм Таллина, будьте добры!!! Чего то я его на встрече и не попробовал... :(
Хочешь набраться опыта - купи грабли!
Обходя чужие грабли, Вы теряете драгоценный опыт!

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
Единственный "грех" на земле - это глупость