Автор Тема: Аргон против Голов  (Прочитано 6632 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ГОГа

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
Змішається з парами води та спірітусу
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
ГОГа,  А звідки там водяний пар?
І чим спирт може зіпсувати аргон? Звісно, що при кімнатній теипературі пари спирту обов'язково зконденсуються і перетворяться в спіртову калюжку в середині подушки
А з практики скажу, що в аргонову ємність спирт може попасти лише в одному випадку, коли не достатнє охолодження дімрота. А так -- все сухо ;)
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн ГОГа

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
Можливо - ти правий, бо є практик. Але в любому випадку опонент потрібен, він був потрібен навіть імператорам Риму.
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
опонент потрібен, він був потрібен навіть імператорам Риму.
:D :D :D
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
 Продовжую тихо радіти своєму винаходу. Вчора злодії зненацька вимкнули воду, а я проклацав цей момент і термодатчик ( із-за халатності) в ТСА не вставив. І кинувся, коли спиртовий пар шурував з штуцера сполучення з атмосферою кега з аргоном. Напомнюю, що в мене під час ректифікації до ТСА приєднаний шланг, що йде до нижнього штуцера 50л. кега з аргоном.56881-0
Ну, думаю, капець  :o Спиртовий пар витиснув аргон з кега і при вимкненні живлення тена в РК і куб насмокче повітря. Розстроївся і не став вмикати РК до ранку. А сьогодні запустив процес і зразу пішов якісний спирт. O0 O0 O0
А термодатчик до ТСА я присобачив таким чином :D 56883-1

добавлено: 12-07-2017, 23:24:00
Все. Відібрав 40 л. першокласного спирту на РК2.Аргон в кегі. закрив всі крани. Буде чекати своєї черги  до наступної РК2.
« Последнее редактирование: 12-07-2017, 23:24:00 от Микола01 »
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн yrabarskiy

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 719
  • Спасибо
  • -Отправлено: 170
  • -Получено: 216
Прошу поради у мудріщих. Чи варто заходитись для подачі аргону з КИ 4- 02
Хмільна вода не приведе до добра!

Онлайн александр1

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 699
  • Спасибо
  • -Отправлено: 239
  • -Получено: 105
Прошу поради у мудріщих. Чи варто заходитись для подачі аргону з КИ 4- 02
тема висит в воздухе ни кто непробовал но многие хотят , ну и втом числе и я (все для этого есть , токо руки не туда повернуты или времени нехватает)!
« Последнее редактирование: 18-08-2017, 21:48:54 от александр1 »
(Водка это СИЛА !)

Оффлайн Диоген

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 703
  • Спасибо
  • -Отправлено: 21
  • -Получено: 232
yrabarskiy - слишком рано.
К таким технологиям (как и к ПКР) коллектив ещё не готов. Давай, годика через два, вернемся к этому вопросу....
Брауншвейгские спирали Гроссе-Ётрингхауза

Оффлайн zava-da

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1888
  • Спасибо
  • -Отправлено: 452
  • -Получено: 1225
Поскольку аргон на форум притащил я, чувствую некоторую ответственность. Просьба ко всем экспериментаторам. Помните, что ТСА это связь колоны с атмосферой. Связь нужна обязательно. Если на трубку одевать какие то шланги, то нужно быть уверенным, что они не перегнутся, в них не образуется конденсат и тем самым не получится гидрозатвор. Поэтому одно дело свободно спускающийся шланг сунуть в ёмкость с аргоном, которая, с свою очередь, соединена  с атмосферой. Но подключать ТСА к разным закрытым сосудам типа подушек я бы поостерёгся. Во время того же внезапного отключения воды, в колоне начинает нарастать давление, и ТСА должно его разгрузить до срабатывания термодатчика и отключения нагрева. Теперь представим, что в шланг, который мы надели на ТСА под действием горячего спиртового пара изогнулся сифоном. Образовался гидрозатвор, давление растёт. А у Николая ещё и датчика на ТСА нету :(. Ай-я-яй! А колона уже не в гараже а в квартире. В лучшем случае помоет пол горячим спиртом.
Аргон эффективен в некоторых ситуациях, но пренебрегать техникой безопасности себе дороже.


добавлено: 19-08-2017, 01:15:34
Кстати с недавнего времени применяю для отработки аварийных ситуаций не терморегулятор, а термостат.
Вот такой https://voron.ua/catalog/023439. Николай, поищи, у вас тоже должны быть в продаже. Всего 40центов. Прикрутил к ТСА, а контакт на отсечку УЗО. Дёшево и эффективно.
« Последнее редактирование: 19-08-2017, 01:19:50 от zava-da »

Оффлайн yrabarskiy

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 719
  • Спасибо
  • -Отправлено: 170
  • -Получено: 216
АРГОН рулить!    Думав зстосовувати для заслону повітря в дефлегматорі кисневий інгалятор КІ 4 , але дякувати колегам форумчанам передумав. Зробив просто і економно, використавши каналізаційну трубу, яку втановив і використовував раніше для автономного охолодження та парогенератора. Доробка зайняла 15 хв це разом  зі зняттям та встановленням труби. Від КІ 4 використав лише балони.
     Провів дві РК.     
     Цікаві особливості:
- після відбору голів, коли розпочав відбирати підголовники і запустив у деф.. газ,через 2 хв почала стрімко зростати темперетура аварійного датчика встановленого на верхній кришці дефа, який проникає в порожнину на 3 см, з 27 до 42 *С . Протрималася вона так 4 год і потім дуже повільно почала спадати знову до початкової.
     Дефлегматор особливо я не геметизував, тому і отвір для ТЗА використовував для температурного датчика.
     Перед 2-ю РК я все ущільнив і після відбору голів знову впустив аргон в деф. Чез 1 хв температура піднялася з 28 до 40 *С і так протрималася аж до 92*С  кубової температури (приблино 10 год. Коли в кубі було 93,5*С то датчик в дефі видавав вже 30*С. Вирішив докачати аргону - безрезультатно. З підвідної трубки при цьому витекло прблизно 5 мл  дуже смердючої маслянистої рідини без натяку на запах спирту.
     Моє бачення - підвідний трубопровід обладнати простроями для збирання неконденсуючих газів та рідини.
     Щодо якості вихідного продукту - я в захваті.
    Раніше при 91*С приступав до відбору на повторну РК. Не подобалась пекучість.
     З аргоном при 96*С пекучість спирту слабо виражена. Різкість у запаху відсутня. Наявній ніжний духмяний аромат (поки з"ясовую який,  бо продукт на дегустацію колектива не виносився, але сьогодні є повід)  :)
     
Хмільна вода не приведе до добра!

Онлайн БатарейкинАвтор темы

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
Зробив просто і економно, використавши каналізаційну трубу,
фото выложи.
вообще самое дешевое это мусорный пакет 60л надул аргоном. надел на тса (на котором бутылка уже весит) и примотал скотчем.
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.

Оффлайн yrabarskiy

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 719
  • Спасибо
  • -Отправлено: 170
  • -Получено: 216
     Сміттєвий пакет якось убого. Я мав на увазі економно те, що труба була закріплена і уже без потреби, не використати її було б "злочинно" ( як говорив один дуже відомий діяч:- "Сидіти біля багаття і підпалювати цигарку сірниками злочинно".
     З фото мало що зрозуміло. Словесно простіше і зрозуміліше, а саме 2-х метрова 100-та каналізаційна труба, вертикально закріплена в кутку, має верхню і нижню заглушки, в нижній вмонтований шаровий кран для заповнення порожнини, у верхній штуцер для з"єднання порожнини з атмосферою, біля якого я ще встановив один штуцер, до внутрішньої сторони якого прикріпив ПВХ трубку довжиною 1,9 м. Із зовнішньої сторони від цього штуцера приєднав ПВХ трубку для з"єднання з дефом. Верхній кінець труби на рівні верха дефа.
     Якщо цікаво, даю фото приспособи для нагріву та подачі води в куб при початку  РК з чистим спиртом. складається з насоса (під руками був від водофільтра зворотнього осмоса), ціліндра з ТЕНом 2,5 кв, трубопровода з байпасом, краном регулюється об"єм подачі води, клемником з біметалевою пластиною (можливе встановлення термореле  замість БіМП).   

Хмільна вода не приведе до добра!

Оффлайн SemMan

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 451
  • Спасибо
  • -Отправлено: 148
  • -Получено: 119

Балон для аргона уже присматриваю.

Ну вот, сказано сделано.

Дружественный газ уже в работе.
По быстрому собрал такую схему подключения (потом переделаю) ТСА и буферной емкости с аргоном.
В разрыв трубки связи включил емкость для сбора конденсата из ТСА.
59861-0

Заполнил газом через куб, колону деф, пока в буферной емкости не погасла спичка в самом верху. Тоесть выдавил весь воздух с колоны, чтобы избежать контакта спиртовых паров с кислородом уже при разгоне и работе на себя.
Провёл две ректификации. СС из старого варенья и вторая СС из домашнего вина.
Уже с первой, при отборе голов, был удивлён отсутствием резкого, удушливо-ядовитого запаха голов. Отбирал по 50мл. Обнюхивал. Через 7 часов отбора, головы приобрели еле уловимый запах исходного сырья. К концу отбора все запахи исчезли.
Подголовники отобрал как обычно, но хотелось сократить время отбора.
Дальше тело. ИМХО, конечно, но спирт ДРУГОЙ! 
По завершении р-ции, проверил наличие газа в молочной фляге. Спичка погасла в самом верху.
Завернул заглушку и оставил до следующей р-ции.
В следующий раз останется заполнить куб, колону, ДЕФ и трубки.

Дегустацию пока не проводил. Простыл.
« Последнее редактирование: 13-10-2017, 00:08:30 от SemMan »
Сколько грабли нас не учат, а сердце верит в чудеса

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
Заполнил газом через куб,
Интересное решение.
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн SemMan

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 451
  • Спасибо
  • -Отправлено: 148
  • -Получено: 119
Интересное решение.

Микола01, исходил из тех соображений, что мы кипятим воду для приготовления СС, удаляя из неё кислород, а потом кипятим с тем-же кислородом и долго навариваем новые примеси.
Трошки подумал и решил заполнять через куб колоны, тем самым минимизировать образование новых примесей до начала отбора голов.
Ранее фанатично отбирал головы по14-15часов, что молоэффективно.



Сколько грабли нас не учат, а сердце верит в чудеса