Автор Тема: Журек ("Після святкова" страва)  (Прочитано 465 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Garner MillsАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 22
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 10
Журек після святкувань буде дуже доречним, перевірено не одноразово.
Цьому рецепту мене колеги (друзі) поляки навчили. Хоча це не є виключно польський суп, в Україні також варили супи на заквасці і наскільки я знаю в певних регіонах продовжують це робити.
Рецепт не претендує на звання супер класичного, скоріше варіація, але від того він не гірший, запевняю ;)

В першу чергу нам потрібна закваска (жур), на 3.л банку нам знадобиться:
5 ст.л житньої муки
2 ст.л житніх висівок
4 зубчики часнику
2 лавр. листка
2 скибки житнього хліба
кілька горошин духмяного та чорного перців

Усі інгрідієнти залити водою кімнатної температури, вкинути порізаний шматочками хліб, усе добре перемішати та поставити у тепле місце на 4-7 днів, при нагоді перемішувати час від часу. Коли закваска буде готова(ароматна та кислувата на смак) процідити через дуршляк.

Готується дуже просто, впринципі з того що є в холодильнику або залишилось від свята (м"ясні продукти)
На 3 літрову каструлю Журека
1 цибулина, або половина великої
2 цубчики часнику
2 картоплини
майоран, чорний перець, сіль
150гр грудинки копченої, або іншої
100гр шинки
100гр салямі
Або того що знайдеться :D

Ставимо каструлю з третиною окропу на вогонь і туди нарізану кубиком картоплю, нехай вариться до ледь розвареного стану, але не в пюре.
Тим часом поки картопля вариться дрібно порізати цибулю і відправити на пательню, коли цибуля стане прозорою, усі м"ясні продукти нарізані кубиком в 1см. додаємо до цибулі і трішки підсмажуємо. Потім усе це додаємо до картоплі і одразу заливаємо до повного об"єму каструлі закваску. Солимо, перчимо, додаємо майоран та подрібнений часник. Даємо закіпіти і вимикаємо вогонь, на цьому все. Смак повинен бути відчутно кислим, пряним та злегка солонуватим, колір сірий. При подачі додаємо сметану та половину вареного яйця у тарілку.

Такий журек легко приготувати наприклад на дачі зранку, коли "настрій" не найкращий після гарного вечора ::)

Смачного ;)

Оффлайн valeriys

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 474
  • Спасибо
  • -Отправлено: 279
  • -Получено: 316
  • как хорошо, что все мы здесь сегодня надрались....
в жовтні 2010 року закинуло мене с друзями по роботі в Закопанє у Польщу і місцевий Марек почастував нас вранці журеком. Через деякий час після сніданку ми пішли у Карпатські польскі гори, які обдристали під кожним кущем (група була з 30 чоловік і декілька жінок), а закінчили класти кучі у Словацьких Татрах :D  Після того я польську їжу на дух не переношу ....разом з їхніми флячками...
Зате ця пригода дуже об"єднала усіх, бо сиділи по черзі один біля одного, попа до попи :D

Оффлайн Сергей Леонидович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 5531
  • Спасибо
  • -Отправлено: 4662
  • -Получено: 2258
  • Дуже люблю Життя!
Цінуйте життя, бо воно дуже швидко спливає