Автор Тема: Сливовица  (Прочитано 6807 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Misьko

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1072
  • Спасибо
  • -Отправлено: 189
  • -Получено: 276
    • Котєльня Вєніка
Запах і смак сливок в хвостах?

Оффлайн APTEM

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2421
  • Спасибо
  • -Отправлено: 181
  • -Получено: 364

Ведь всё равно перегонять....?!

добавлено: 04-07-2018, 18:42:02
По месту и определимся  :D
ИМХО (просьба не принимать близко к сердцу)

Оффлайн Delta

  • Глобальный модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 9161
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1451
  • -Получено: 3053
пити його самому сенсу не буде, і залишати його як є теж.
Правильно...значить перегнати, й вислати на мою адресу...для проби... ::)
Хочешь набраться опыта - купи грабли!
Обходя чужие грабли, Вы теряете драгоценный опыт!

Оффлайн makrak80

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2212
  • Спасибо
  • -Отправлено: 509
  • -Получено: 803
  • кулинар
Запах і смак сливок в хвостах?
часто пишут что в фруктовых ароматы в головах и подголовье , а в зерновых в хвостах , но как по мне , то там везде аромата хватает .
Ничого страшного, якщо над тобою сміються...Набагато гірше , коли над тобою плачуть ...

Оффлайн Misьko

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1072
  • Спасибо
  • -Отправлено: 189
  • -Получено: 276
    • Котєльня Вєніка
Я власне гнав, поки сливками пахло, тому й заліз задалеко в хвости. Думав, з часом вирівняється. Дистилят стояв трохи в бочці, але рік тому, я перелив його в скло, так як бочка не впливала на хвости.
Не вийде то так і буде, просто віддам сусідові, він будується, йому треба, ну і майстри невибагливі, їм добре все, що горить)))
Боюсь, що як обріжу на 90+ смак сливки не збережеться.

Оффлайн don-castelano

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 60
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 11
Переганяв сливку 2 рази. Щоб не загубити забагато аромату, брав трохи свіжих слив, розтирав у пюре блендом, доливав до СС і давав перед перегонкою 2-3 дні постояти. Вийшло гарно
Прикладна мікробіологія та експериментальна фізика фазових переходів

Оффлайн sergeybb

  • Политолог
  • Профессионал
  • *
  • Сообщений: 1995
  • Спасибо
  • -Отправлено: 332
  • -Получено: 464
просто віддам сусідові, він будується
Вііддати завжди вспієш, переганяй

Оффлайн mic07

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 257
  • Спасибо
  • -Отправлено: 101
  • -Получено: 47
Подскажите, если добавить фермент Пектолад в перемятую сливу ( с косточкой/без косточки), будет ли реальное увеличениее отделения жидкости от клетчатки и шкурок в браге?
Смысл этого вопроса в облегчении отфильтровки отыгравшей браги перед перегоном, от разной мути вызывающей пригар.
"На случай, если буду нужен - я там же, где и был, когда был не нужен. ." (с)
:-)

Оффлайн vova0869

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2284
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1419
  • -Получено: 579
Я добавлял пектоназу в абрикос . Перебивал с косточкой насадкой на дрель с минимальным количеством воды \на 60 л 10 воды \добавлял пектоназу.Брага бродила на диких и стала жидкой через неделю .Отделил косточки\они сели на дно и друшлагом шкурки \Дображивал под гидрозатвором .Перегонял на газу медленно добавлял пеногаситель .Выход больше потому что браги больше а отходов меньше .Однозначно если цена вменяемая нужно применять .Если есть возможность взять больше и дешевле я готов поучавствовать да еще найдутся люди .

Оффлайн mic07

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 257
  • Спасибо
  • -Отправлено: 101
  • -Получено: 47
Если посмотреть сюда. https://enzim.shop/fermenty/pektolad
То там есть цена за 100 Грам и за 1 килограм.
Для меня эти цены ниочем , так никогда не пользовался. А вот сливы в прошлом году было 16 вёдер и участвовать в ее закрутках я больше не хочу.
Поэтому ищу максимально ленивый  и очень полезный процесс для уничтожения 😁 урожая слив. Ибо погреб не резиновый.
"На случай, если буду нужен - я там же, где и был, когда был не нужен. ." (с)
:-)

Оффлайн makrak80

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2212
  • Спасибо
  • -Отправлено: 509
  • -Получено: 803
  • кулинар
ніколи не використовував цей фермент . Любі густі браги гоняю в алюм. бідоні . Ничого не пригорає , навчився працювати навіть с теном ...

добавлено: 03-06-2022, 18:37:07
в цьому році зовсім ничого не буде крім яблука , все померзло ... :(
« Последнее редактирование: 03-06-2022, 18:37:07 от makrak80 »
Ничого страшного, якщо над тобою сміються...Набагато гірше , коли над тобою плачуть ...

Оффлайн ГОГа

  • Модератор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 5534
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1678
  • -Получено: 2790
  • Блин, как мало я знаю...
Вчера от BEERчук получил на пробу 0,5 литра сливовицы.
Буду краток:
 - очень достойный дистиллят
 - очень нежный вкус и аромат
 - может, немного излишне урезаны ароматические нотки
 - но, в целом, очень питкий и не навязчивый продукт.
Наверное, будет полезным, что б BEERчук более подробно описал технологию именно этого дистиллята.
Единственный "грех" на земле - это глупость

Оффлайн Igorr67

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 49
  • Спасибо
  • -Отправлено: 29
  • -Получено: 7
- очень достойный дистиллят
Є велике прохання до  BEERчука поділитися, думаю , що багатьом буде цікаво


Оффлайн BEERчук

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 33
  • Спасибо
  • -Отправлено: 26
  • -Получено: 20
В реальності - це на 80% аличівка і на 20% сливовиця. В якості сировини було якраз це вино з аличі і сливи. Нагородила теща - 35л. Просто пити - у мене була б гарантована печія. Напій так собі. Але для перегонки саме те. Рецептура: на відро аличі (немитої) додати 2 л води і 2 кг цукру. Кісточки не відділялись ( з аличою - це нереально). Слива - кісточки відділялись. Цією сировиною заповнились дві  ємності (пластик) по 30 л, без гідрозатвора. Раз на 2 дні перемішувалось. Днів через 8-9 утворилась однорідна маса, яка була відціджена через друшлаг. І назад в ємності під гідрозатвор. Після активного бродіння було перелите в пластикові бутлі від води. І так простояли на дачі місяців 3. Доброжувало, бо бутлі були роздуті.
  Перегонка - сам метод описаний тут http://labspirt.com/forum/index.php/topic,7956.15.html
Але пару років пройшло,тому деякі зміни присутні.
Обладнання : куб на 50 л, мідна царга ( утеплена), мідні кільця (рашига), дефлегматор з відбором по рідині. Автоматика:  клапан, два термометри DS18B20 (один в кубі біля ТЕНа, другий на висоті 25 см від низу царги) і система автоматики ( на контролері Arduino - моя власна розробка і програмне забезпечення, в якійсь мірі  - функціональний аналог відомої "Роси"). Управління нагрівом - через РМ-2.
Перша перегонка - царга ( утеплена) повністю заповнена кільцями( царга і кільця оброблені киплячим розчином лимонки і добре промиті). Прямоток без клапана при потужності ~ 1800-1700 Вт. Майже досуха, відбір припинив при 98-99 гр в кубі. Кільця нижньої частини потемніли, верхні 10 см колір майже не змінився.  Отримав СС міцністю 48%. Розвів до 30% - в основному через невелику кількість і щоб гарантувати покриття ТЕНа.
Другий відбір -царга ( утеплена)  заповнено кільцями 40 см верхньої частини царги ( все знову ж оброблено лимонкою).
Нагрів з перекритим клапаном, робота на себе 10-15 хв при потужності 1500 Вт. І відбір голів- 60 мл/год, Перші 3% від АС, поки відчувався сильний сморід ацетону, вилив. Далі, коли вже пішов просто різкий запах - по маленьким баночкам, і так ~ до 5% від АС, поки різкий запах не припинився. Це вже не виливав, а частково додавав до тіла - там вже все на нюх.
Відбір тіла -  спочатку прямоток зі знятим клапаном, але при потужності ТЕНа, зменшеній до 550Вт. Відбір почався при температурі в кубі ~ 85 град. Закінчив прямоток при Тк = 89 град. Далі знову клапан, робота на себе 10 хв, але вже при потужності 1400 Вт і відбір другої частини тіла по дистиляційній "шпорі"   відповідно до зростання Тк, але  допускаючи зміни Тцарги до 0,3-0,4 град. І так до 91 гр в кубі. Далі почались відчуватись "хвостові" аромати і відбір тіла припинив,
Хвости до 97гр в кубі - будуть чекати наступної перегонки, або використаю розведеними до 17% для консервації бочки.
В результаті отримав кінцевий продукт міцністю 84%. Розвів до 40 %. Після двотижневої витримки в склі - дуже навіть смачний продукт. Не для бочки.  Дружина  надає перевагу з льодом, а я просто так.
Не буду більше пити я!..Хоч правда,
Яка розумная цьому альтернатіва?