Автор Тема: ББК (НБК) З некерованим укріплeнням  (Прочитано 16812 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Зробив собі забавку на вихідні. Eпюрація з гідросeлeкціeю трохи відкладається - трeба дочeкатися пeристальтичних насосиків. А вважаючи на тe, що eпюрувати кращe міцний сирeць, вирішив погратися з укріплюючою царгою на НБК.Щойно почухав, завтра зроблю утeплeння та сховаю у кожух - і впeрeд.
Брага вжe созріла.Якщо швидкість пeрeробки браги збільшиться більшe ніж на 40відсотків, то нeма сeнсу в цьому залізі, бо подвійна обробка на НБК дає міцний самогон з самe таким уповільнeнням процeсу.Завтра побачу.
« Последнее редактирование: 12-06-2023, 14:40:11 от ДимаС »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
трeба дочeкатися пeристальтичних насосиків
Пeристальтика -- то красота, але і звичайний мембранний насосик працює набагато стабільніше, якщо підключити його через РМ2.
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Миколо Григоровичу, бавлячись з НБК, я вже навчився курувати різними насосами, але для епюраційної колони з гідроселекцією (ЕКГС) мені пртрібно забезпечити подачу сирця на рівні 1-2 літра на годину, тобто 15-35 мл за хвилину. Я не зміг забезпечити такий малий поток на жодному насосі, юо подача сестабільна, час від часу насос зупиняється. Тому для подачі сирця я застосюб маленьку перистальтику, а гідроселекційну воду чи лютер буде качати звичайний насос від НБК під керуванням МУПу. МУП буде давати стільки води, щоб підтримувати на таральці живлення задану міцність 12-18%.
звичайний мембранний насосик працює набагато стабільніше, якщо підключити його через РМ2.
Не зрозумів... ти таєш мембраннік на 220 вольт?
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Power ON

  • Мастер
  • ****
  • Забанен!
  • Сообщений: 933
  • Спасибо
  • -Отправлено: 241
  • -Получено: 228
Зробив собі забавку на вихідні.
Супер!
Желаю успехов!

Мысли в слух:
1.
Обрати пожлста внимание на стабильность давление в колонне.
Будут ли мелкие скачки из-за поступающих с брагой некондесируемых газов?
Они наверно будут ломиться чрез укрепляющую царгу,
делая флегме легий эирлифт и размазывая немного укрепление.
Если схема приживется, системе может понадобится сепаратор СО2.

2.
Для длинных прогонов большого количества браги,
с целью улучшения качества сырца, наверно целесообразно сделать
несколько боковых отборов сивушных фракций из точек +2ТТ...+4ТТ...+6ТТ?

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Давление в любом случае не будет стабильным, нак как НБК у меня работает за порогом эмульгирования, а во время сброса подачи происходят колебания давления миллиметров по 50 (в.ст).
По поводу боковых сбросов сивухи из НБК - считаю это невозможным.
Попробую обосновать
Мощность колоны 3 кВт, перерабатывает примерно 3 л АС в час. Концентрация сивухи в сырце - максимум 5 грамм на литр.
Это значит, что за час в колонну поступит максимум 15 грамм сивухи. Откуда их выводить? Это ясно, из точки наибольшей их концентрации, то есть оттуда, где крепость в жидкой фазе 20-40%об.
Этой точки в моей НБК нет. Из-за особенностей управления, эта точка сначала находится под самым верхом насадочной части, и в темении 5-15 (как настроишь) минут постепенно опускается вниз, до минимально возможного уровня, уже вызывающего потерю спирта.
После этого с небольшим запозданием происходит резкое снижение подачи, и зона концентрации сивухи снова поднимается "под горло".
Задержка снижения подачи после обнаружения признаков провала спирта составялет 5 секунд, и этого достаточно, чтобы потерять малую толику спирта, насышенного сивухой. малую настолько, что без таких сбросов выход спирта составляет 635-640 мл/кг сахара, а с сбросами - 625-630, то есть за сброс сивухи за счет качающегося режима подачи, я плачу потерей одного-двух процентов спирта.
Но дело не в этом.
Я клоню к тому, что в НБК с качающимся режимом подачи браги, нет зоны концентрации сивухи и боковые отводы делать негде.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Надо с собой что-то делать. Вместо того, чтобы собирать и запускать НБК, я снова завис на форуме.
Все, стоп. Сейчас запущу процесс ( 210 литров браги, 40 кг сахара, 4 кг харьковской Экстры, 4 суток брожения с постоянным перемешиванием насосом от стиралки), и появится время на "графики посмотреть" и "на форуме повисеть" и заслоны от чужих глаз в Каптерке поставить.
« Последнее редактирование: 15-09-2018, 09:49:36 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
ти таєш мембраннік на 220 вольт?
Та ні, я-ж написав -- через РМ2, тобто БП підключається не в мережу, а парарельно з ТЕНами після РМ2. Набагато стабільніша стала подача браги.
« Последнее редактирование: 15-09-2018, 09:59:37 от Микола Григорович »
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
В рамках подготовки к сборке ЭКГС, откатываю технологию (делаю попытку)передачи потоков жидкостей через единый соединительный фланец. В ЭКГС я хочу передавать через фланец 5 потоков. Пока, в укрепляющей царге, попробую передать один поток - нагретую брагу из дефа- брагонагревателя в зону между двумя царгами. Но первом фото - прокладка с дополнительным отверстием, на втором виден верхний патрубок горячей браги.
« Последнее редактирование: 15-09-2018, 10:16:51 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Та ні, я-ж написав -- через РМ2, тобто БП підключається не в мережу, а парарельно з ТЕНами після РМ2
Хiба так можна?
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Упс... просклерозив. Заховати царгу у кожух не вийде - забув приварити кріплення кожуха. Ну ничого, перший запуск буде з царгою у "нижній білизні".. ;)
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
Хiба так можна?
Таки да. Тільки реостат регулятора потужності насоса підкрутив і вперед :D В мене на РМці виставлено 165в., працює за милу душу. БП  трасформаторний.
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Це хибне рішення.
Твій БЖ мабуть не просто трансформаторний, а ще й нестабілізований, інакше він підтримував  би вихідну напругу до певного зниження на вході, а потім починав би зменшення, але вже без стабілізації, тобто напруга залежала б від навантаження.
 Імпульсний БП при такому регулюванні видавав би паспортну напругу при зниженні живлення десь до 170-180 вольт, а потім просто відключався б.
Але повернусь до трансформаторного.
Трансформатором не можна керувати за допомогою симистора. Й те, що в тебе нема проблем, не означає, що я помиляюсь, просто ще не прийшов час.
Трансформатору потрібна сиінусоїда на вході. Ти живиш його "скибками", він 100 разів на секунду спротивляється різкому зростанню тока, даючи щелбан симисторові, який при певній потужності чи за деякий час його вбиває, та й сам транс перегрівається.
Ось людина про це пише у другому повідомленні...
https://oldoctober.com/forum/viewtopic.php?t=468
Я розумію, що  потужність твого насосика мала й проблеми не помітні, , але...

Слухай, Миколо... Є така копійчана плата, зветься LM2596. На вхід їй треба дати від 3 до 40 вольт, на виході отримаєш від 1,25 до 35 вольт (як накрутиш, так і буде) 3 ампери току. Спалити складно, бо є захист. Є моделі подорожче, з вбудованим вольтметром.
Не катуй симистор та транс. Постав ЛМ-ку й отримуй задоволення. 


Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Таки да. Тільки реостат регулятора потужності насоса підкрутив і вперед
парарельно з ТЕНами

Все, зрозумів.
Твій БЖ нестабілізований, напругу на насос ти встанвлюєш реостатом, але вона залежить від напруги у мережі.
Коли ти живиш транс сталою напругою після РМ, ти отримуєш певну стабілізацію, але не зовсім адекватним чином.
Якщо ти використаєш ЛМ-ку, реостат можна викинути, а транс живити напряму з мережі. Просто вихід з мосту БП, можна навіть без кондера, даєш на вхідні +- ЛМ-ки, а до вихідних +- підключиш насос. Це все. Викруткою крутиш багатообертовий петенціометр, встанвлюєш певну напругу. Вона буде апідтримуватись незмінною роками, незалежно від навантаження та від напруги в мережі, доки ти знов не візьмеш в руки викрутку.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13443
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Все, запустился...
НБК № 28, трансляция прямого эфира здесь.
« Последнее редактирование: 15-09-2018, 23:19:18 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Микола Григорович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 3849
  • Спасибо
  • -Отправлено: 700
  • -Получено: 480
  • Жыве Беларусь.
реостат можна викинути,
Сказонув :D Я ним швидкість потока браги регулюю O0
ЛМ-ку,
Заказав, дякую :)
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно.