Автор Тема: Модернізація існуючої РК (Yarik)  (Прочитано 6160 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Зацікавився покращенням  РК, яку вже маю в наявності :

- рідний КТДефлегматор хочу змінити на дімрот
- датчик тиску
- автоматика РОСА та Пандора
- клапани, крани, коректний порядок в магістралі відбору спирту

Звертаюсь до товариства про поради/ підказки як краще, вже на базі існуючого обладнання, адаптувати і вірно зкомпонувати з "правильними" і більш сучасними на сьогодні.

Звичайно, основна ціль - легкість роботи і отримання якісних напоїв.

Коротко про базову комплектацію:
Куб 30л, фланець
ТЕН 3кВт
Царга 2" (50,8мм)- 55см
КТДЕфлегматор 5х20см трубка 12/10мм
2 коліна на 90°
Насадка відбору продукту з ТЗА

Самостійно доукомплектовано:
- СПН 3,5 нерж нетравлена, 2кг
- вузол відбору типу Бокакоб
- царга з блоком під гільзу термометра (45см)
- діоптр (16см)

Автоматику зібрали самостійно з товаришем, на базі РМ2 та ИРТ-4к
- 3 датчики DS (розгін, стоп на 99С, ТЗА (контроль води) і 1/3 - управління клапанами по рідині та пару)
- логіка роботи - через Нормально Відкритий клапан.

Основні варіанти компоновки:
84454-084456-1

добавлено: 26-12-2019, 16:04:38
Датчик тиску

Форумчани пишуть, що зкористались датчиком один-два рази для визначення захлину.
Потім - заховали в кладовку.

Як важлива ремарка - захлину я не зміг досягнути, зважаючи на певні вади обладнання (дефлегматор) і зпровоковані проблеми з тугими пижами (це вже сам намудрив).

У мене є датчик від старенького набору вимірювання кров'яного тиску.
84458-2
Щоб не поспішати дірявити кришку куба - чи можливо ним зкористатись, щоб виміряти тиск, під'єднавши блок клампів з гільзою на кламп куба? Загальна висота від фланця до гільзи складе 5см.

P.S.
Не поспішаю дірявити кришку - дивлюсь на електронні датчики тиску в кубі. Можливо, якщо придумаю рішення - пов'язати зменшення нагріву з  показниками тиску в кубі (щоб різко не виключати систему, а максимально пом'якшити зниження)

Оффлайн catfish67

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 699
  • Спасибо
  • -Отправлено: 147
  • -Получено: 211
Який продукт ти хочеш отримати після "покращення" ?

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Який продукт ти хочеш отримати після "покращення" ?

Спирт, але зроблений на коректних режимах (це якщо про дімрот і автоматику)
І з найменшими факторами додатково впливу - це про шланги, голки, клапани.

добавлено: 26-12-2019, 17:09:44
Магістраль відбору спирту

На формі найчастіше зустрічається схема : ВВ - ДО - клапан/ кран
Для мене соленоїд був більше як "сторож", щоб не проскочили хвости при підвищенні в 1/3 царги.

Потім зацікавився прочитаним про необхідність заповнення магістралі спиртом від ВВ до приймальної ємності.

На НЗ клапані це зручніше зробити.
Зараз маю розстановку : ВВ - кран гольчастий - соленоїд - ДО - і довга силіконка з внутр Ф6мм.

Силіконку можна змінити на внут Ф2мм. Голки, форсунки і тп - підібрати, зробити.

Якщо перенести НВ соленоїд після ДО - це мало б дати можливість заповнити магістраль? Чи потрібен все ж таки НЗ клапан і зміна автоматики управління? І тоді потрібні танці з голками?
« Последнее редактирование: 26-12-2019, 17:22:49 от Yarik »

Оффлайн Ярославович123

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 358
  • Спасибо
  • -Отправлено: 107
  • -Получено: 89
может стоит взять порцию данного продукта, и отнести на хроматографичесский анализ?проанализировать результат,
и не усложнять жизнь?
с насадками может поэксперементировать, мочалки, рпн?
« Последнее редактирование: 26-12-2019, 17:41:35 от Ярославович123 »
наркотоики придумали кто? - Хиппи некультурные....
а Водку  сам👆 Д.И.Менделеев....

Оффлайн BazilVV

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1109
  • Спасибо
  • -Отправлено: 990
  • -Получено: 479
  • Василь.
ВВ - ДО - клапан

Цитировать (выделенное)
На НЗ

Цитировать (выделенное)
перенести НВ

Я кое что не понимаю  :-[

Оффлайн catfish67

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 699
  • Спасибо
  • -Отправлено: 147
  • -Получено: 211
Спирт
З того конструктора, який у тебе є, я б в РК не використав НIЧОГО. Залишив лише куб.
А останнє залізо продав/подарував. Або робив на ньому дистиляцію.

Оффлайн Батарейкин

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
Залишив лише куб.
да и куб маловат. 30л.
залил в него 22л * 0,5=11АС
-0,5 головы
-1,5л ПГ
-1д потери и хвосты

осталость 8литров спирта
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.

Оффлайн vadiv

  • Мастер
  • ****
  • Сообщений: 999
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3
  • -Получено: 186
  • Мы в ответе за тех, кого напоили
да и куб маловат. 30л.
Да и датчики из фото первого поста  с диапазоном 0-0,5 мПа .. (минимум)
Надо в сторону MPX5010 смотреть.
P.S. Я такие (только с диапазоном до 1 мПа) на насос на даче поставил. Теперь "мозги" управляют насосом.
« Последнее редактирование: 26-12-2019, 18:24:52 от vadiv »

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Дімрот

 (штатний дефлегматор слабуватий - виріщено привести співвідношення до 2" колони нормальним дімротом)


ТехЗавдання на нього склав таким чином:

1. Царга 50,8х1,5 мм
2. Зовнішній виток дімроту не торкається стінок царги.
3. Довжина трубки 3метра
4. Діаметр трубки дімрота 6мм
5. Внутрішній ряд дімроту повинен мати зазор між витками (ручна робота, але зазор рівномірний - якщо 1мм, то 1мм, 2 то 2)
6. Зовнішній ряд витків дімроту - спочатку спіраль витків з великим відступом, з поступовим зменшенням зазору до "верху" дімрота.
7. Внутрішня спіраль дімроту 16см + 2см на монтаж
8. Якщо можливо - витки зовнішньої і внутрішньої спіралі виводити не вертикально, а горизонтально, щоб більше вмістилось витків дімроту. Якщо пружинність трубки дозволить, спробувати в натяг попасти в бокові отвори виводу/вводу води.
9. Фітинги на вхід/вихід води - "мама", 1/4"
10. ТСА - зробити з трубки 8мм. Трубку всередині дімроту впаяти/вставити аж до центру (до середини).
11. Зовнішні трубки ТСА і холодної води відігнути вниз та зпаяти (прихватити) разом. Орієнтовна довжина зпарки трубок - 10см. Потім - розвести, відігнувши, для підключення шлангів (ТСА) та приварки фітингу (на холодну воду)
12. На ТСА (на коліні) - вварити гільзу 6мм х 5 см
13. Окрема заглушка (під кламп 2")
14. Дімрот з ТСА, монтується в блок двох зварених клампів (висотою ~5 см)


Зараз змінили довжину внутрішніх витків - 10см і відповідно - верхня намотка.

Тут начебто взяв основні поради з форуму, маю надію, що змін не буде потрібно до ТЗ

Оффлайн catfish67

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 699
  • Спасибо
  • -Отправлено: 147
  • -Получено: 211
поради з форуму
З форума треба брати не поради, а майстра, який розуміє що треба зробити, та має досвiд.

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
выделенное)
может стоит взять порцию данного продукта, и отнести на хроматографичесский анализ?

Вже в пошуках. Можливо не часто, але буде така можливість.

Можливо після отримання дімроту ситуація зміниться, але основна цифра на форумі - 1700Вт-1800Вт для ТЕНа 3кВт і 2" колони.
А у мене робочий режим 1550-1600Вт. Далі починаються танці з температурою в ТЗА.

Цитировать (выделенное)
З того конструктора, який у тебе є, я б в РК не використав НIЧОГО. Залишив лише куб.
А останнє залізо продав/подарував. Або робив на ньому дистиляцію.
Та продати то може і не складно, а в чому саме проблема? Чому так категорично?
Дистиляцію на ньому також роблю.

Залишив лише куб.
да и куб маловат. 30л.
залил в него 22л * 0,5=11АС
.....
осталость 8литров спирта
Інколи і 25% СС заливав. І навіть 12. Шукав ізоаміл ))
А в цілому - мені не на продаж. Для гостей та на рибалку - вистачає ;)
На діжки йдуть дистиляти - зараз лишилось 2х5л - малувато, але поки що вистачить.


да и куб маловат. 30л.
Да и датчики из фото первого поста  с диапазоном 0-0,5 мПа .. (минимум)
Надо в сторону MPX5010 смотреть.
P.S. Я такие (только с диапазоном до 1 мПа) на насос на даче поставил. Теперь "мозги" управляют насосом.


На форумі викладав опис?


добавлено: 26-12-2019, 18:47:18
поради з форуму
З форума треба брати не поради, а майстра, який розуміє що треба зробити, та має досвiд.


Не думаю, що до новачків на форумі ставляться якось специфічно, але об'явка про купівлю/виготовлення дімроту залишилась без відгуку (майстра).
Тому - рухаюсь далі тими силами і розумінням, що є на даний момент

Оффлайн catfish67

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 699
  • Спасибо
  • -Отправлено: 147
  • -Получено: 211
а в чому саме проблема? Чому так категорично?
Якщо хочеш отримати якісний 96,6 то тобі для двн 48-50мм необхідна висота царги 1500мм. Твої царги для цього не підходять.
Далі. Якщо ти на свій куб ставиш царгу 1500мм і свій вузол відбору з дефлегматором - яка загальна висота буде? Висота стелі в твоїй ванній дозволить? Думаю що ні. Це залізо теж в купу непотрібного для РК мотлоху.
Тобі потрібен деф, який об'єднає в собі холодильник дімрота, вузол відбору, охолодження ТСА і спирту. Такий є, висотою 230-250мм. І для його виготовлення, майстру з форуму не потрібно твое ТЗ.
Не роби новий ровер, все давно винайдено)

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Автоматика

Відредагував повідомлення з профільної теми:

Зараз читаю стару та нову інструкції + ознайомився з інфо по лінкам нижче:
http://labspirt.com/Igor/compl/
http://labspirt.com/Igor/instr/rosa/#

Щоб адаптувати з вже існуючою автоматикою або просто перейти на Росу, потрібно уточнити у користувачів пристрою:

1) РОСА в зборі і РОСА базова - на фото бачимо радіатор з симістром. Якщо вже є РМ2 32А з двома вентиляторами - це сумісні речі чи ні? Подружити їх можна чи це масло масляне буде?

Батарейкін відповідав, що РОСА вміє регулювати, але варіант з радіатором розроблявся, коли не було доступу до РМ2, а тут РМ2 вже з симістром.  Тому базовий блок РОСИ можливо можна просто вставити в розв'язку існуючого. Можливо Ігор чи Валерій зможуть більш точно сказати про це.
А може хтось з форумчан сам робив обвіс на РОСУ і теж дасть практичні поради.

2) ПЕРЕГОНКА - якщо вказані 4ри режими потрібні лише на другій дистиляції, а при першій потрібно - "Розігнав- Робоча потужність - стоп по температурі куба"
2.1.)Чи фраза -
Цитировать (выделенное)
Имеется два критерия, используемые Росой для определения момента завершения выполнения этапа – время и температура
- означає, що можна виставити по температурі (кінцевій) і отримаємо бажаний безголовний і безхвостовий режим дистиляції?


Давление. Очень важный параметр, остро необходимый при первом пуске. И больше никогда. Все остальное время наблюдение за этим параметром крайне вредно для психики того, кто за ним наблюдает.

Вище писав запитання про наявний манометр і чи можливо без дірки в кубі схитрувати і визначити тиск.




добавлено: 26-12-2019, 21:35:28
а в чому саме проблема? Чому так категорично?
Якщо хочеш отримати якісний 96,6 то тобі для двн 48-50мм необхідна висота царги 1500мм. Твої царги для цього не підходять.
Далі. Якщо ти на свій куб ставиш царгу 1500мм і свій вузол відбору з дефлегматором - яка загальна висота буде? Висота стелі в твоїй ванній дозволить? Думаю що ні. Це залізо теж в купу непотрібного для РК мотлоху.
Тобі потрібен деф, який об'єднає в собі холодильник дімрота, вузол відбору, охолодження ТСА і спирту. Такий є, висотою 230-250мм. І для його виготовлення, майстру з форуму не потрібно твое ТЗ.
Не роби новий ровер, все давно винайдено)

catfish67

Я розумію про що ти говориш. 96,6 я маю. Не впевнений в якості.
Певний період - так, лише в ванній буду спирт добувати))
З дімротом лишиться  висоти 46см. Готуюсь до цільної царги 145см для квартири, а 55 і 45 см будуть додатковими. Та і на дистиляції під кільця вони зручні.

Читав про той ВВ+дімрот. Сприйняв як "індпошив", і зараз цим не займаються.
Економія була б 20-21см.
« Последнее редактирование: 26-12-2019, 21:35:28 от Yarik »

Оффлайн catfish67

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 699
  • Спасибо
  • -Отправлено: 147
  • -Получено: 211
практичні поради
Порада одна - купити Росу з датчиками. Лінії подачі води та відбору збереш сам, якщо руки не з дупи.
Росу не треба нікуди вбудовувати. Це закінчений пристрій, який крім автоматизації забезпечує БЕЗПЕКУ процесу.

чи можливо без дірки в кубі схитрувати і визначити тиск
Що стосується соска для манометра, то дивно, що тебе вистачило на виготовлення купи блискучого барахла, а вварка шматочка трубочки в кришку куба викликає проблему ...

Оффлайн Батарейкин

  • Политолог
  • Эксперт
  • *
  • Сообщений: 13748
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3196
  • -Получено: 2336
  • в Темные Времена хорошо видно Светлых Людей!!!
как все грустно....
я пас!
чукча не читатель
чукча писатель (С)
Берегите Людей, после встречи с которыми, что-то Светлое и Радостное поселяется в вашей Душе.