Автор Тема: Модернізація існуючої РК (Yarik)  (Прочитано 6164 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Мабудь треба все малювати, якщо це дійсно потрібно
Пусть сначала напишет алгоритм управления. Видишь, я рисовал бы схемы "трехпозиционного" управления нагревом (выключено - рабочая мощность - полная мощность), и это бы никому не понадобилось. Коллега хочет дисстанционно релюшками замыкать кнопки РМ-ки. И то, что я предлагал, ему не нужно.
Yarik Спробуй встановити будь-яке налаштування потужності РМ-2 тицанням кнопок наосліп. Може й вийде, а може й ні. В будь-якому випадку без підглядання ти не будеш певен, що все вийшло як ти хотів.
Отже, якщо будеш робити дистанційну тицалку кнопок РМ-2, щоб бути впевненним, що натицав все як треба, як хотів, треба буде ще IP камеру купувати.


Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Все що пропонують - мені все треба ;)

Wifi варіант теж цікавий, хоча я весь час намагаюсь бути десь поруч біля апарату. Можливо, з часом, з'єдная автоматику з телефоном.

Алгоритм роботи стандартний:
- вибір процесу - дистиляція, ректифікація
- розганяю, (зараз вже ТЕН 3х1кВт) - релюха відключає одну спіраль, робочий режим потужності.

При ректифікації не питання - можна запрограмувати константу на 700Вт + невідключаєма на 1кВт.
При дистиляції - я точно кручу регулятор (зараз на РМ2) , тому що брага різна (цукор, зерно)
І мені потрібно на екрані ввійти в режим регулювання і змінити (більше чи менше) бігунком чи клавішами, як вже я собі там намалюю в меню. 

Всі аварійні ситуації - вимикаються через релюхи з опторозв'язками. Якщо є краще рішення ніж ці релюхи - я не впираюсь, порадите, можна замінити.

Режим відбору - на початках буде старт стоп. Але є бажання спробувати з НЗ клапаном попрацювати - буду неспішно прописувати.

В даному випадку - якщо не зациклюватись на рм2 - як на ардуіновських модулях пожна зробити регулювання і стабілізацію ?

добавлено: 13-03-2020, 21:36:20
Якщо почати з "Датчик тока ACS712"
Правильний напрямок?86197-0
« Последнее редактирование: 13-03-2020, 21:36:21 от Yarik »

Оффлайн ZSerje

  • Политолог
  • Профессионал
  • *
  • Сообщений: 1026
  • Спасибо
  • -Отправлено: 412
  • -Получено: 330
Ардуино это игрушка. Даже для изучения контроллеров она вредна. Может научить только тупому складыванию глючных кусков кода.
Все уже придумано и работает, бери и пользуйся.  :)

добавлено: 13-03-2020, 22:41:54
Режим відбору - на початках буде старт стоп.
Смешно читать. :)  Зачем плодить старье. Почитай не спеша. Изучи методику работы колонны и ее управления, а также методы защиты при аварийных ситуациях  и т.д.

добавлено: 13-03-2020, 22:49:27
Якщо почати з "Датчик тока ACS712"
Правильний напрямок?
Если ты задал такой вопрос значить грабли, бубен и шишки обеспечены.

добавлено: 13-03-2020, 22:56:11
Многофункциональный измеритель потребляемой электроэнергии PZEM-004T избавит от граблей и шишек, бубен всеравно нужен :)
https://arduino.ua/prod3619-mnogofynkcionalnii-izmeritel-potreblyaemoi-elektroenergii-pzem-004t
« Последнее редактирование: 13-03-2020, 23:04:58 от ZSerje »

Оффлайн Cmit

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 622
  • Спасибо
  • -Отправлено: 107
  • -Получено: 133
Только реле используй такие, которые не дают искр.
А можно название или тип реле   нормально замкнутое

Оффлайн sechevoy

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 359
  • Спасибо
  • -Отправлено: 59
  • -Получено: 91
  • Хочется блеснуть, а кроме голого зада нечем
Тема РМ на Ардуино мне знакома хорошо. Сам собирал не один регулятор по теме на известном форуме. Общался с автором, помогал тестировать новые функции. В последнее время автор не развивает своё детище, больше дорабатывают энтузиасты, в т.ч. и я. У данного регулятора возможно внешнее управление по UART, хотя я только планирую его подружить с основной автоматикой на ESP8266. Буквально на днях я в ту тему выложил свою доработку, которая позволяет выбирать номинальную мощность тэна для точного отображения в Ваттах. ACS712 всем хорош кроме чувствительности к магнитным наводкам. Последний регулятор, который я заканчиваю для нашего колеги по форуму на основе трансформатора тока (он чуть точнее чем ACS712). А коммутировать нагрузку конечно удобнее симистором, а не релюхой. Хотя я начинал именно с автомобильной релюшки на 40 А. И пробой симистора никто не отменял, от этого также нужно защищаться автоматом или дифавтоматом (ещё лучше).

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Правильний напрямок?
Нет. На выходе этого прибора - отмасштабированная копия сетеаого напряжения, смещенная вверх на 2.5 вольта, с добавленными помехами и искажениями. Лучше работать с оригиналом, а не с копией..
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
PZEM-004T избавит от граблей и шишек, бубен всеравно нужен
А по бубен можна точніше? На що звернути увагу?


добавлено: 14-03-2020, 09:43:54
Лучше работать с оригиналом, а не с копией..
Оригінал - це PZEM-004T?

добавлено: 14-03-2020, 09:45:33
коммутировать нагрузку конечно удобнее симистором, а не релюхой.
Поки що запланував симістр ВТА 41-800, радіатор вже є.

добавлено: 14-03-2020, 09:48:55
также методы защиты при аварийных ситуациях  и т.д.

Т куба, тиск в кубі, контроль ТСА - основні моменти враховано. Автоматика все відключить. 


добавлено: 14-03-2020, 09:51:58
пробой симистора никто не отменял, от этого также нужно защищаться автоматом или дифавтоматом (ещё лучше).

На квартирному блоці стоїть УЗО 0,3. На силовому блоці  буде автомат
« Последнее редактирование: 14-03-2020, 09:51:58 от Yarik »

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Оригінал - це PZEM-004T?
Я даже не знаю что это за фигня.
Речь шла об ASC712. Я написал, что на ее выходе - испорченная помехами и сдвинутая на 2,5 вольта копия сетевого напряжения. Я предпочитаю обрабатывать не эту горбвтую копию, а оригинал - беру сетевое напряжение напрямую, прямо с контактов ТЭНа, масштабирую резисторным делителем и измеряю его. Посредники типа ASC712 - пятое колесо в телеге.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Т куба, тиск в кубі, контроль ТСА - основні моменти враховано. Автоматика все відключить.
Урахував хибні спрацювання? Раз десь у півгодини DS18B20 "утомлюється" та видає 85 градусів. Якщо такий сигнал прийде з ТСА, твоє реле все відрубить, а ти потім довго будеш ламати голову чому це сталося. Кожні 30 хвилин. Гарна буде автоматика.
Придумав як потім, після відключення, дізнатися що саме спричинило зупинку? Якщо ні, то дурдом тобі гарантовано.

Я далекий від думки, що Роса є ідеальною, але вона накопичила досвід помилок десь років за 10. Помилки, які ти тільки збраєшся зробити, на які тільки маєш наштирхнутися, в Росі вже враховані та передбачені.
В Росі всі сигнали, що мають привести до зупинки роботи, чи до зміни режиму, перевіряються принаймні двічи. Без цього робота просто неможлива. Кожну хвилину чи десять щось буде вирубатись тому, що десь поруч увімкнувся компресор холодильника, або десь за 50 кілометрів у ЛЕП потрапила блискавка. Без перевірки аварійних сигналів  ти нічого не зробиш.
Крім того, велику проблему породжують зупинки, причину яких неможливо потім дізнатися. Не бачив твоєї схеми, але мабуть після спрацювання побачити що саме спрацювало буде неможливо. Так робити не слід. В Росі це враховано. Кожна зупинка супроводжується інформацією про її причину.
« Последнее редактирование: 14-03-2020, 10:26:06 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн vadiv

  • Мастер
  • ****
  • Сообщений: 999
  • Спасибо
  • -Отправлено: 3
  • -Получено: 186
  • Мы в ответе за тех, кого напоили
Ардуино это игрушка. Даже для изучения контроллеров она вредна. Может научить только тупому складыванию глючных кусков кода.
+++  :)
ASC712 - вроде как для измерения тока а не напряжения. И да, там +- непонятно сколько

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Ще одне. Якщо у якості "останнього рубежу оборони" ти плануєш використати УЗО чи магнітний пускач, передбач, що його зпрацювання може відбутися у приміщенні, наповненному спиртовими парами, та може призвести до поганих наслідків. Я відмовився від власної схеми з УЗО (її зараз багато хто використовує) після випадку, що дивом не призвів до біди. Тому я відмовився від такого "захисту". Хай краще пробїє симістор та згорить ТЕН, ніж УЗО клацне у насиченому спиртовою парою приміщенні й станеться вибух.
А можно название или тип реле   нормально замкнутое
Сергей, любые реле в герметичном корпусе. Но лучше обойтись без реле. Я ими давно не пользуюсь.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ZSerje

  • Политолог
  • Профессионал
  • *
  • Сообщений: 1026
  • Спасибо
  • -Отправлено: 412
  • -Получено: 330
Оригінал - це PZEM-004T?
Нет Игорь уже написал.
Забыл спросить, а как ты будешь знать когда менять посуду?
Мой тебе совет, если хочется попаять, попроси у Игоря платы и прошитый контроллер РОСы. Есть полностью рабочая версия 311 с оповещением оператора и последняя 457, которая умеет менять посуду.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18862
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
попроси у Игоря платы
У меня нет плат. Они есть у Валеры, осталось несколько комплектов, и все они полностью пропаянные.

И дело не в  этом. Коллеге не нужна автоматика. Ему нужен процесс ее придумывания и рождения. Ты видишь, он хочет дистанционно менять мощность. Мотивирует тем, что у него разное сырье.  Роса вообще из понятия "дистанционно" может только звонок дать в другую комнату. Роса еще не доросла до коллеги. И не дорастет. Потому что она предназначена для других целей - для получения спирта с минимальным, по возможности - нулевым участием главного мешающего фактора - человека с шаловливыми ручками. А Ярик хочет сделать именно шаловливые ручки главными в этом процессе. Нам не по пути.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Я би на питання автоматики, яку складав самостійно відповів би перший раз приблизно так:

 86207-086209-1

Потім би, помодульно, відповів би і показав крупним фото - чому так з'єднано і що це дає.

Я вже 2й раз пишу, що це не дистанційне керування з телефону- а мені дають відповідь, що я не туди біжу і так не робиться. Так я і не роблю цього!! Прочитайте запитання.

Роса мені і подобалась і подобається. І я на неї дивлюсь і чекаю коли закінчиться апгрейд.
Але це не означає, що вона мені потрібна в тому вигляді, як є зараз. І поки я не знайду рішення, як воно має суміститись з моїми інтересами - буду далі читати, як буде час.

І Роса от ніяк не перехрещується з  Ардуіно. І те і те працює. В когось краще, в когось гірше.
А у когось і те і те лежить по 2 роки на полиці.
І Ардуіно мені легший, тому і майструю, коли є вільна годинка.

Для тих, хто знає як реалізувати стабілізацію і регулювання на Ардуіно, наразі є:
- Ардуіно Уно і Нано
- дисплей Некстіон
- ємнісні  сенсори
- шина з ds18b20
- bmp 180 і 280 (коригування Т)
- динамік(и)
- зумер пасивний
- ASC712
- релє 30А, 10А на 5 і 12В (для аварійки, управління і відбору спирту)
- клапан на 12В
-БЖ 19-15-12-9-7-5-3 В + вибір по амперам
- резистори, транзистори, діоди, конденсатори, світлодіоди - є
- паяльник і двосторонні плати - є
- флюс і термопаста - є

Як, помодульно, зробити стабілізацію і керування напругою?
 Як РМ2, тільки через Ардуіно.

добавлено: 14-03-2020, 15:21:03
Забыл спросить, а как ты будешь знать когда менять посуду?

Поки не пропишу щось інше, ось так:
Замість динаміка - матюгальника  можна поставити зумер.
На релє - поставити те, що душа забажає - виключити ТЕН, якщо екстремал, закрити клапан відбору, по WiFi включити світильник в очі, щоб хазяїн таки прокинувся і прийшов поміняти тару.
« Последнее редактирование: 14-03-2020, 15:21:03 от Yarik »

Оффлайн YarikАвтор темы

  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 90
  • Спасибо
  • -Отправлено: 15
  • -Получено: 9
Один з моментів -  зараз  ТЕН 3х1кВт

Одна лінія (1кВт) буде працювати тимчасово, лише на розгінному режимі.
Друга, 1кВт - постійно, і третя, орієнтовно на 700-750Вт.

Як ви організовуєте і прописуєте регулювання ліній (для стабілізації)? Що маю на увазі:

Коли прописується формула на 3тю гілку ТЕНа для 700Вт це зрозуміло. А чи коригуєте ви гілку на 1кВт? Коригуєте окремою формулою? Чи коригуєте поправкою в формулі на 700Вт?

(додатковий симістр на радіатор прикрутити не проблема)