Автор Тема: Дуплет. Охлаждение плюс дефлегмация.  (Прочитано 3414 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Назим

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 270
  • Спасибо
  • -Отправлено: 68
  • -Получено: 231
  • нет поражений, есть только опыт
а что , у вас посылку из-за кордона надо на таможне забирать ?
в ноябре, Игорь отправлял посылку, проблем не было, посылка пришла по адресу в местное почтовое отделение. Если у таможни есть какие либо подозрения к посылке (или желание попытаться подзаработать), они вызывают в таможенное отделение при Главпочтампе, в этот раз у таможни возникли вопросы.
самый слабый элемент системы определяет её устойчивость

Оффлайн voffka75

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1095
  • Спасибо
  • -Отправлено: 367
  • -Получено: 387
Наверно просвечивали и железяки показались подозрительными на мониторе.
А в Узбекистане самогоноварение под запретом?

Оффлайн Назим

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 270
  • Спасибо
  • -Отправлено: 68
  • -Получено: 231
  • нет поражений, есть только опыт
А в Узбекистане самогоноварение под запретом?
Для себя можно, сбыт запрещен, если вернее, я искал в уголовном и административном кодексе, ничего про изготовление для собственных нужд не нашел. Но слышал что недавно, убрали госмонополию на производство виноводочной продукции, правда лицензия  порядка 4 тыщ бакинских в год, и наверное сертификация оборудования нужна. Но насколько достоверная информация, пока не знаю
самый слабый элемент системы определяет её устойчивость

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18863
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Дуплет без внутрішнього блока живлення.

Має дві окремі, абсолютно ідентичні лінії керування - умовно - для насоса охолодження (блакитну), та для насоса дефлегматора (жовту). Це кольори кнопок на передній панелі та кольори елементів керування на veb-сторінці керування


96342-0




На нижній контакт виведено контакти живлення


96348-1


На першому контакті - плюс, на третьому (навпроти) - мінус. Таке розташування контактів живлення сберігається в усіх 16-міліметрових гніздах.
Середній (другий) контакт на цьому штекері вільний.


96344-2


Роз'єми жовтої сторони виведені праворуч

96352-3

Гніздо 16 мм призначено для підключення насоса жовтої лінії.
Плюс - на контакті номер 1, регульований мінус - на контакті номер 2.
На вільний контакт номер 3 виведено загальний мінус. Тобто живлення можна подавати на будь-яке 16-мм гніздо. І брати, при потребі. 

Гніздо 12 мм призначено для підключення датчика температури. Зверни увагу, нумерація контактів не співпадає з гніздами 16 мм.
На першому контакті - плюс живлення (це завжди, але в данному разі - не 12 вольт, а 5.   
Навпроти нього - загальний мінус, в цьому випадку це контакт номер 2. Середній контакт (№3) - data.   

96346-4




Роз'єми блакитної сторони виведені ліворуч

96350-5

Контакти - аналогічно жовтій лінії.

Роз'єм 16 мм.
1-3 - плюс та мінус 12 вольт.
1-2 - плюс та мінус насоса.

Роз'єм 12 мм.
1-плюс, 2(навпроти)-мінус, 3-data.
На останок.
1. Дуплет може керувати насосами з робочою напругою до 36 вольт.
2. Дуплет може керувати насосом меншої напруги з блоком живлення більшої напруги. Для цього треба обмежити максимум ШИМ.

Мушу вже бігти, перевірити часу не маю. Якщо хтось покаже помилку - буду вдячен.
« Последнее редактирование: 08-04-2022, 09:46:23 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ivan_fd

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 179
  • Спасибо
  • -Отправлено: 81
  • -Получено: 41
Ігор доброго дня!

Отримав посилку. Дуже велике дякую. Зараз приліплю ще один роз'єм для живлення (бо в мене БЖ з  іншим роз'ємом, різати не хочу) і будемо вмикати.

Ігор, алгоритм налаштування ПІД, такий, як ви мені описували?

добавлено: 11-04-2022, 21:27:43
Запустив. Завтра буду пробувати в ділі.

Перші враження - супер. Хотілося б вищої частоти ШІМ , бо насос трішки свистить (у мому регуляторі частота 10 кГц, тихенько працює), але то пусте.
Ще раз дуже дякую.

P.S: і з серевером класно працює :-)
« Последнее редактирование: 11-04-2022, 21:28:55 от ivan_fd »

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18863
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Знайшов побічний ефект в режимі стабілізації обертів  (ШІМ) при роботі без датчика температури.
В алгоритмі передбачено автоматичне налаштування аварійних обертів, але при роботі без датчика температури це дає не дуже приємний ефект - через 10 хвилин роботи в ручному режимі (без датчика), змінити ШІМ стає складно - вмикається алгоритм саморегуляції, який заважає змінам - додає або віднімає лише 10% запрошених змін.
Це стосується всіх нових малюків, карлсонів, дуплетів та фанкойлів. Зараз я на малюку цей баг приберу, а потім перенесу зміни і на інші пристрої. 
Доречі, вчора ми мали півторадобову комендантську годину, я цілу добу просидів за програмуванням. Дещо зробив, дечому навчився. Трохи не здурів. Було з чого.

« Последнее редактирование: 12-04-2022, 02:54:29 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18863
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Опинився в мене на ремонті малюк, мабуть самий перший з серії. В нього роздулися електроліти на блоці живлення, це мабуть призвело до багів з живленням, в результаті зконав перетворювач напруги 12-5 вольт.
Відремонтував та вирішив поганяти для перевірки.
Я зараз роблю потужну багатопаливну горілку ( ні, не напій, пальник) :)
Це для польової лазні, я продовжую волонтерити.
За допомогою відремонтованого малюка я намагався подавати напругу для живлення насосу подачі палива (солярки). Саме тоді я знайшов баг, про який писав вище.
У неділю став виправляти прошивку, додавати можливість міняти оберти Малюка в режимі очікування не тільки з веб-сторінки, а як у Дуплета чи Фанкойла - на панелі пристрою.
На малюкові зміни налаштувань індикуються темними цифрами на світовому фоні. Ось тут я майже не здурів.
Нові налаштування обертів висвічуються на фоні цифр 65.00... їх видно в половинній контрастності і позаду цифр налаштування обертів.
Підключив датчик. Виявляється, коли крутиш крутилку, ці кляті 65.00 є теж, але вони сидять на тих самих знакомістах, що й налаштування температури, тому менш помітні.
Я майже не посивів... Не облисів...
Звідки? 
Половинна контрастність апаратно не передбачена. Вона може стати результатом дуже швидкої зміни картинки з потрібної на кляті 65.00 та назад. Але в прошивці цього нема.
Нема ані такого числа, ані самого процесу швидкої підміни картинки.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18863
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Все працювало класно, але 65.00 не давали спокою. Так не буває. Такого не може бути. Я пробився всю ніч, і під ранок зрозумів... Це ПРИВИД. Привид налаштування температури води, що вже рік чи два, а може три, постійно світиться на індикаторі цього малюка при ректиіікації.
Поволі йде вигоряння, деградація OLED пікселів, вони світяться все менш яскраво, а коли на цьому індикаторі робиш світле пусте поле, привид звичної цифри виступає майже як справжній, але в напівконтрасті. 
Все. Моє волосся повернулись на маківку, а сивина щезла. ;)
Я зовсім не жалкую, що ніч пройшла мимо.
По-перше, я не з'їхав з глузду (а був на грані), і це вже добре.
По-друге, я додав малюкові можливість зручноїьзміни обертів в ручному режимі.
По-третє, я спромігся навчити потенціометр (крутилку) працювати як енкодер, зараз вже не треба для великих змін налаштування періодично користуватись кнопкою ( це не стосується дуплетів та фанкойлів ).
І по-четверте, я зменшив вигоряння пікселів індикатора. Якщо хвилину не тиснути кнопку або не крутити крутилку, індикаторі вимикається, але спалахує на секунду, показує картинку кожні 5 секунд. Це збільшить термін його життя майже вп'ятеро.
Зараз ці зміни стосуються лише Малюка, але, відчуваю, на Пасху знов буде півторадобова комендантська година, буде час перенести зміни на всі інші пристрої.
« Последнее редактирование: 12-04-2022, 02:55:21 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ИгорьАвтор темы

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18863
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13445
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
алгоритм налаштування ПІД, такий, як ви мені описували?
Відчуваю, вже час відкривати тему "розуміння ПІД від сантехніка". Бо в алгоритмі я дещо відійшов від класики, до досконалості ще далеко, зміни неминучі. Така тема неодмінно буде, але не зараз. Бо це в мене друга ніч  без сну поспіль.
Завтра знайду час.
Добраніч.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
Це було б чудово, бо воно з одного боку зрозуміло, але глибина розуміння ПІД на рівні "підібрати коефіцієнти", а це не додає розуміння процесу.
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн silverus

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 258
  • Спасибо
  • -Отправлено: 36
  • -Получено: 89
По-третє, я спромігся навчити потенціометр (крутилку) працювати як енкодер, зараз вже не треба для великих змін налаштування періодично користуватись кнопкою
Весьма актуально

Оффлайн ivan_fd

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 179
  • Спасибо
  • -Отправлено: 81
  • -Получено: 41
Доброго дня.
Ох і попив крові той ПІД у мене. Поки відбирав голови, налаштовував його і ніфіга в мене не вийшло.
Качелі при пропорціональному коефіцієнті в 1°С не вдалося зробити ніяк. Максимум ШІМ обмежував.
Якщо я не помиляюсь, вдалось в районі 2-3 °С. Потім диференційним почав підганяти. Начебто стало +/- 1°С.
Інтегральну ще навіть не ставив. Працює пару хвилин, температуру тримає, потім чую насос починає маслати, дивлюсь на графік, знову качелі +/- 3°С.
Плюнув я на ті настройки (спирт вже потрібно відбирати), включив в ручному режимі (без коефіцієнтів, на одинакових обертах).

Свою коробочку не хотів підключати для проби, й так нервовий шо капець.

добавлено: 12-04-2022, 17:21:41
Ігор ще одне. Задана т. була 55°С, скакнуло до 60.2°С, видало аварію Перегрів, хоча в налаштуваннях стоїть 10°С.
« Последнее редактирование: 12-04-2022, 17:29:01 от ivan_fd »

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
Вітаю. Ігоре, можемо відкрити новий список на збірку дуплетів? Мені треба один виріб. В ідеалі з блоком живлення.

добавлено: 24-01-2024, 10:15:22
Раніше ти писав про відсутність компактних блоків живлення для Дуплета. Можливо можна використати без корпусу звичайний чорний блок живлення китайський, той що з крутилкою, яким зазвичай більшість з нас регулює напругу мембранних насосів. Як показала практика вони живучі, а без корпуса плата БЖ доволі компактна. Перегріватись не має теж.
Але чи 5А достатньо для живлення зразу двох насосів - я не знаю.
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн ivan_fd

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 179
  • Спасибо
  • -Отправлено: 81
  • -Получено: 41
Якщо той блок дійсно може тримати струм 5А, то мало би бути достатньо.
Але я дуже сумніваюся, що там вони є, ті 5А.

Блок живлення не обов'язково сунути в середину дуплета, можна зовнішній.
Я так користуюсь, з зовнішнім бп. У мене чесних 3А, одночасно два насоси не використовую, бп холодний.
« Последнее редактирование: 24-01-2024, 12:16:30 от ivan_fd »

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2440
  • Спасибо
  • -Отправлено: 877
  • -Получено: 949
  • Бориспіль
та можна і всередину, але більший корпус просто взяти
а можна і зовні, теж не бачу проблеми.
Навіть є плюс у зовнішньому розміщенні - можна від 5 до 36В насоси ставити, згідно характеристик приладу та напруг, якими він може керувати.
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...