Автор Тема: Автоматика для дистиляції.  (Прочитано 18076 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн SAMSONАвтор темы

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 103
  • Спасибо
  • -Отправлено: 301
  • -Получено: 26
Ігор можливо добре би було зробити так  щоб при сигналі контактного датчика ,відбір  перевівся в другу ємність наприклад  сервоприводом або клапаном,або наприклад при досягненні температури куба 90 градусів також автоматичне перекидання трубки в другу посудину .,ну це так на мою думку . :)

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Юра, кожен етап перегонки має початок і кінець. Початок - це коли ти тицьнув кнопку.
Кінець - це коли дійшла температура, або коли наповнився посуд, або коли пропав датчик, а він треба, або ще щось... , або коли ти сам руцями зупиниш процес. Ти можеш для відбору голов налаштувати лише параметри укріплення, а кубову температуру та час загнати в сотні градусів та годин.
А щоб зупинити процес, тиснеш середню кнопку, тоді отримуєш ось таку картинку... 

96542-0

96544-1

Це коли процес іде.
Верхня строка - назва етапу. На всяк випадок. У нижньому - дія при натисканні кожної кнопки. Написи довгі, щоб на налазили одне на одне, вони відображуються по черзі.
Якщо натиснути ліву кнопку, перейдемо до налаштувань, якщо середню - повернемось до спостерігання за процесом, якщо праву, процес зупиниться.

96548-2

96550-3

А коли процес ще не йде , коли ти тільки обераєш режим, то попадаєш на цей самий екран, з деякими відмінностями. По-перше режим тут не "йде", а по-друге, Права кнопка тут виконує зворотню функцию - не зупиняє, а запускає процес.


Мушу признатись, найважче в програмуванні цього пристрою було не алгоритм керування чи якась математика. І навіть не програмування екрана, який зовсім не знає кирилиці.
Найважчим було придумати та зробити логику навігації по меню, щоб натискання кнопок призводило до переходів до потрібних екранів.
Я намалював усі ці переходи, вийшла картинка, яку людині зі слабким здоров'ям краще не бачити. А тепер я маю про все це розповісти. :)
« Последнее редактирование: 25-05-2022, 18:35:38 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Відволікся.
Повертаюсь до налаштувань.
На черзі - загальні налаштування.
Але треба зробити крок назад.
Якщо процес не йде, і ми оберемо будь-який, або якщо тицнемо середню кнопку при роботі, то вийдемо на екрани, які я показав у попередньому пості. Середня кнопка поверне нас на крок назад, права - увімкне або вимкне процес, а ліва (та, де НАСТР) - поведе нас до налаштувань через ось такий екран.
96552-0
96554-1
Верхня нагадує нам в якому режимі ми міняємо індивідуальні налаштування. Це щоб віпадково не залізти куди не слід.
Нижня прописує дію кнопок. Середня поведе туди, звідки ми прийшли якщо влізли сюди випадково. Якщо ничого не тицяти 10 секунд, середня спрацює сама.
Ліва (СОБСТВЕН,) кнопка поведе нас до шндивідуальних, тобто власних налаштувань для цього режиму, права кнопка (ОБЩИЕ) поведе до загальних, про які я зараз і розповім докладно.
« Последнее редактирование: 25-05-2022, 18:46:39 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка

96558-0

96556-1

Мінімум та максимум ШІМ. Дуже важливі налаштування. Щоб налаштувати мінімум, треба в будь-якому режимі задати стабільні оберти 1%, а потім знайти такий мінімум, при якому насос стане ледь дригатись. Повільно, але стабільно.
Максимум треба встановити таким, щоб при обертах 100% була повна, або майже повна конденсація. Зазвичай потужності самого маленького насоса виявляється забагато, і без зменшення максимуму ШИМ регулювання не можливе.

96560-2

96562-3

Корректори двох датчиків, по яким вираховується вміст спирту в навалці та в отборі. Не певен, що такі розрахунки можливі взагалі, не певен, що лише корекцією датчиків можна буде навести в цій справі лад, але спробуємо. Час покаже.

96564-4

Це оберти, на які має перейти насос  після стопу. Навіщо я це заклав два роки тому - не пам'ятаю. Буде зайве - приберемо. Чи змінимо.
Розібрався, візначився. Подробиці тут.

96566-5

Це аварійна температура, яка засвідчить, що охолодження не вистачає. Якщо датчик зникне з поля зору прибора - буде зупинка по аварії. Але якщо тут поставити 100 градусів, зщамість цифр зєявляться прочерки, а датчик не буде впливати на процес. Його відсутність не стане причиною зупинки.

96568-6

96570-7

96572-8

Три коефіцієнта ПІД

96574-9

Налаштування роботи сухого контакту. Тут перемикаємо з NC на NO  та назад.
Використання цього контакту для керування ТЕНом потребує додаткового обговорення, бо безпека понад усе.

Скасовано з міркувань безпеки. Контакт завжди замкнено коли потрібен нагрів, та розімкнено коли він не потрібен, або коли пристрій вимнекно або зіпсовано.
Тепер цей пункт дає можливість увімкнути чи вимкнути звуковий супровід натискання кнопок.

« Последнее редактирование: 07-06-2022, 08:45:07 от Игорь »
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Дмитрик

  • Постоялец
  • **
  • Сообщений: 141
  • Спасибо
  • -Отправлено: 112
  • -Получено: 72
Можливо як варіант даний пристрій запускати в серію відразу з насосом,щоб такі як я не тицяли кривими руцями в налаштуваннях ШИМів та іншого??

Оффлайн gorbzil

  • Опытный
  • ***
  • Сообщений: 441
  • Спасибо
  • -Отправлено: 121
  • -Получено: 66
Як я зрозумів, то майже те саме, що роса+малюк, але з більш розширеними відповідями на помилки

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Мабуть це не те саме, що Роса. Роса керує відбором по рідині, цей апарат керує паровим відбором.
Роса вміє стабілізувати нагрів, бо це необхідно для ректифікації. Для дистиляції необхідності в стабільному нагріві нема, тому цей апарат може лише дати команду включити або вимкнути нагрів.
Якщо порівнювати з вже знайомим обладнанням, новий апарат - це Малюк з розширеними можливостями, призначений в першу чергу для управління дистиляцією з керованою дефлегмацією.
Я вже маю досвід використання його не по призначенню, для перегонки без дефлегмації. Насос використовувався для подачі води охолодження. Все спрацювало без проблем.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Можливо як варіант даний пристрій запускати в серію відразу з насосом,щоб такі як я не тицяли кривими руцями в налаштуваннях ШИМів та іншого??
не вийде. Бо налаштування ПІД залежать від особливостей обладнання - співвідношення нагріву та охолоджувальної здатності дефлегматора, а не тільки від параметрів насосу. 
Да і тип насосу залежить від типу дефлегматора. Для кожухотрубних краще циркуляційник, для дімротних краще мембранник.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
Один колега попросив, щоб я йому з'єднав в одному корпусі цей прилад та  рм2 з сімістором.
Я це зроблю, але вже завагітнів думкою додати якесь власне регулювання нагріву.
Перше, що спадає на думку, це три реле, кожне з яких вмикає чи вимикає один з трьох тенів блок-тена 3х1, 3х1.5 чи 3х2 кВт
. Думаю, для дистиляції цього буде достатньо.
В переліку індивідуальних налаштувань додасться п'ятий пункт - нагрів. 1, 2 чи 3.
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.

Оффлайн Beaton

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 542
  • Спасибо
  • -Отправлено: 152
  • -Получено: 277
Игорь, это именно то что я в предыдущих темах просил!!!
Особенно если там будет регулировка нагрева. В принципе регулировка нагрева нам и не нужна, так как отбор можно регулировать дефлегмацией. Достаточно чтобы нагрев был застабилизирован например 90% от мощности тэна.
Тогда, имея стабильный нагрев, стабильное автономное регулируемое фанкойлом охлаждение и программу дефлегмации , будем получать гарантировано одинаковый результат , который будет привязан только к качеству используемого сырья.

Я записываюсь и на это устройство. Это то что я хотел делать себе, именно с таким экранчиком. И франкештейна с четырьмя кнопками и опторазвязкой (если он родится) тоже заберу :)

Оффлайн гуральник

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1537
  • Спасибо
  • -Отправлено: 505
  • -Получено: 540
  • Новачок
колега попросив, щоб я йому з'єднав в одному корпусі цей прилад та  рм2 з сімістором
То про мене, чи Юру?  :)
 
Якщо після 50 ваше життя вас не влаштовує, випий ще 50...

Оффлайн ДимаС

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2439
  • Спасибо
  • -Отправлено: 876
  • -Получено: 948
  • Бориспіль
Черга на автоматику для дистиляції зі стабілізацією нагріву (треба назву апарату дати):
1. Beaton
2. ДімаС
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн Beaton

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 542
  • Спасибо
  • -Отправлено: 152
  • -Получено: 277
колега попросив, щоб я йому з'єднав в одному корпусі цей прилад та  рм2 з сімістором
То про мене, чи Юру?  :)
 
Думаю що, про мене😝
Бо я першит поросившаяся в малюка впихнути опторозвязку для управління РМ 😛


Оффлайн Сергей Леонидович

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 5531
  • Спасибо
  • -Отправлено: 4661
  • -Получено: 2258
  • Дуже люблю Життя!
1. Beaton
2. ДімаС
3. Сергій Леонідовіч (можу заплатить авансом), коротше, я за любий кіпіш, окрім голодовки, тобто, все влючено, всі датчики, всі навороти, насос, та решта що можна придумать
Цінуйте життя, бо воно дуже швидко спливає

Оффлайн Игорь

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
  • Сообщений: 18861
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1210
  • -Получено: 13438
  • Думи мої думи...
    • Каптерка
франкештейна с четырьмя кнопками и опторазвязкой (если он родится) тоже заберу
Да он давно родилася и работает. Я только немного застрял с вэб-интерфейсом .
Віриш ти в Бога чи ні, йому байдуже.
Важливо, щоб Бог в тебе вірив, а не навпаки.