Голосование

Який розмір бочки ви зазвичай використовуєте?

10л
20л
30л
Не використовую старіння у бочках

Автор Тема: Технологія дистиляції з витримкою у бочках до 50л  (Прочитано 12592 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ДимаСАвтор темы

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2439
  • Спасибо
  • -Отправлено: 876
  • -Получено: 948
  • Бориспіль
Тут витримка у бочках є невід‘ємною частиною процесу, тому і так багато уваги до старіння продукту.
А хтось може зустрічав де інфо які хімічні процеси проходять під час старіння? Якщо бачити таку інформацію, тоді можливо можна змоделювати процес незалежно від того бочка то, мала чи велика, смажена клепка, кубики чи щепа…
Адже не для кого не секрет, хто був на екскурсії на заводах у Одесі чи Новій Каховці - там завжди є нерж танки, у яких розміром зі шпали складені просмажені дубові колоди, знизу це все періодично аерується повітрям. Коньяк з магазину всі пробували - і натіку немає на Буратіновку плінтусову.

Як я зробив перший раз процес я написав максимально прозоро. То ж у кого є досвід - треба продовжувати ділитись ним, бо у кожного своя методика, мері ще ні разу не розповідали два майстра однаково.

Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн Beaton

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 542
  • Спасибо
  • -Отправлено: 152
  • -Получено: 277
Возвращаясь к нашей дискуссии о щепе, брусочках и прочей древесно-щелочной теме.
Очень важный момент:

Американские и европейские дубы, которые традиционно используют для изготовления бочек, имеют схожую структуру древесины, состоящей из целлюлозы, лигнина и гемицеллюлозы. Ни один из этих структурных полимеров не подвержен экстрагированию или растворению в своей изначальной форме. Только после сушки и термической обработки (для придания дубовой клёпке изогнутой формы её сначала распаривают) они деполимеризуются, образуя множество более сложных соединений, подверженных извлечению спиртами. В структуре термически обработанного дуба было идентифицировано более 100 экстрагируемых летучих компонентов. Среди них: 35 алифатические соединения (не содержат ароматические связи), 54 ароматические соединения, фураны и терпены. Также обнаружено, по меньшей мере, 7 жирных кислот.

Оффлайн фотограф

  • Политолог
  • Профессионал
  • *
  • Сообщений: 1432
  • Спасибо
  • -Отправлено: 169
  • -Получено: 528
Возвращаясь к нашей дискуссии о щепе, брусочках и прочей древесно-щелочной теме.
Очень важный момент:
Я вважаю що це велика різниця - витримка та насичення дубом напою. Нармальний напій не має смаку дуба,  він має аромат дуба,  як то з тільки що випитої склянки, тому сам завжди вимочував діжки мнінмум місяць. Аромат з висохшої склянки був навіть на наступний день . Колись повівся на ці байки, обробив паром, трохи водою - через два місяця 30 літрів перегоняв. І що прикро, в мене звичайний простий апарат і смак деревини   не зник :(

Оффлайн Beaton

  • Специалист
  • ***
  • Сообщений: 542
  • Спасибо
  • -Отправлено: 152
  • -Получено: 277
Возвращаясь к нашей дискуссии о щепе, брусочках и прочей древесно-щелочной теме.
Очень важный момент:
Я вважаю що це велика різниця - витримка та насичення дубом напою. Нармальний напій не має смаку дуба,  він має аромат дуба,  як то з тільки що випитої склянки, тому сам завжди вимочував діжки мнінмум місяць. Аромат з висохшої склянки був навіть на наступний день . Колись повівся на ці байки, обробив паром, трохи водою - через два місяця 30 літрів перегоняв. І що прикро, в мене звичайний простий апарат і смак деревини   не зник :(

Бочка уже обработана, клепка уже пропаренная для изгиба. Мое сообщение выше - это предостережение, что если кто то захочет дома с дубовой ветки чипсов напилить , то эту ветку (или чипсы) надо соответствующими образом подготовить.

Оффлайн фотограф

  • Политолог
  • Профессионал
  • *
  • Сообщений: 1432
  • Спасибо
  • -Отправлено: 169
  • -Получено: 528
Що до витримки, то мав 10,20,30 літрів. Скрізь однаково. До року можна не заглядати, смак не змінюється (якщо діжка підготовлена і ми маємо на увазі витримку а не плінтусування) Потім десь до півтора року йде різка зміна  смаку,  далі вже не так помітно. Рік і півтора різниця велика, два і три я щось не  помітив. Більше виступав по кукурудзі, задоволен на 90%. З солодом щось несклалось. Спочатку це суперконцентрваний солодовий смак, який зовсім несмачний. А через два роки солоду немає зовсім, але і на виході таке, що не варот два роки очікування :(  З солоду краще робити  як тут писав voffka75 про промку - брати "серце" розбавляти спиртом трохи потримати, заараматизувати дубком, колером карамельним помїягшити и опа
маємо віскарік з супермаркету  :)
Головне розуміти, що ми хочемо. Всі  хочуть дистилят як в магазині смак, але чомусь горілку як  магазинну ніхто не хоче :)   Нічого "легесенького" (особисто в мене) в бочці ніколи не виходило. Легесенького в сенсі  концентрації. В бочках в мене було 50-55 градусів, при 40 градусах  пити смачно, але хочеться трохи легкішого смаку. Якщо до столу, то я розводив до 36-38 градусві і тоді це дуже смачно, а коли сам, по ковточку за компом попиваєш, то розводив ще більше.
Ще такий момент, який я "не здолав".  Розвів водою (навіть до 42) , попив, що недопив залишив в пляшці. А через пару днів воно починає мутніти, і смак змінюється, не в кращий бік. Можливо, треба було якось продумати холодну фільтрацію, але я до неї не добрався.
« Последнее редактирование: 30-12-2022, 09:17:32 от фотограф »

Оффлайн voffka75

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1095
  • Спасибо
  • -Отправлено: 367
  • -Получено: 387
Теми з аналогічними запитаннями про оптимальний розмір бочки завжди ставилися і на цьому форумі і на сусідньому самогоному, і на російських і на ютубах. Дослухавшись всіх порад я стартував з 30 л. Бочки вимочував вином або головохвостами не менше року.
Зараз вже маю трьохрічний "бурбон". І це повне розчарування. Жорсткий жорсткий плинтус. Тобто навіть рік вина, самогону не змогли підготувати 30 л бочку. В тому році був перший такий досвід і я вирішив що справа в розмірі і перейшов на 50 та 100 л. Що з цього вийде поки невідомо, частина під вином, частині лише півтора року ще не знімав проби. Але може проблема не в розмірі, а саме в житомирський бочці? Може краще не жилитися а купувати європейські чи хоч олпол?
Я раніше дуже презирліво ставився до експериментів інших з щепою. Зараз змінив думку. Щепа що в нас продається хоча б з французького та американського дубу.
Поки вирішив рухатися в такому напрямку: повністю "вбити" бочки щоб не було ніякого "житомірського духу" в них. Використовивати їх виключно для витримки, а колір та смак надавати за рахонок імпортної щепи.
У будь якому випадку хто хоче займатися віскі повинен зважитися: це довго, коштовно і результат не гарантований. Можливо пошукати інші види для творчості: джин, горілки, абсент, настоянки та ін.

Оффлайн makrak80

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2212
  • Спасибо
  • -Отправлено: 509
  • -Получено: 803
  • кулинар
Олпол 35 л , вимочував домашнім вином 2 місяці . Заливав ячмінно-пшеничним дистом 60% . Перші півроку доливав ним , настояним на шепі , потім тільки водою до 1,5 року , плінтусу не було зовсім .Мусив злити , бо в черзі стояв другий дист . а цей вже був добрий .Не можу цього сказати про житомирські бочки... :(
Ничого страшного, якщо над тобою сміються...Набагато гірше , коли над тобою плачуть ...

Оффлайн ДимаСАвтор темы

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2439
  • Спасибо
  • -Отправлено: 876
  • -Получено: 948
  • Бориспіль
сам завжди вимочував діжки мнінмум місяць
водою?

добавлено: 30-12-2022, 11:40:56
Але може проблема не в розмірі, а саме в житомирський бочці?
може проблема у зависокій спиртуозності? Яка була при заливці?
Я у нову вимочену бочку поки залив на перший раз 45% дист, бо чим вища спиртуозність - тим вище агресивність середи що до спирторозчинних компонентів (смак дерева), чим нижча - тим довше треба тримати, бо водорозчинна спроможність превалює... Роблячи мацерати теж не все заливається 60-70%.

А рік тримати у 10л бочці я не готовий, бо там легко 7-30% може піти до ангелів.
Гачок не дасть збрехати - він розповів як з 30л злив пару літрів і зі сльозами на очах пив чудовий дистилят, якого було обійняти та плакати у залишку...

добавлено: 30-12-2022, 12:59:50
Олпол 35 л , вимочував домашнім вином 2 місяці . Заливав ячмінно-пшеничним дистом 60% . Перші півроку доливав ним , настояним на шепі , потім тільки водою до 1,5 року , плінтусу не було зовсім .Мусив злити , бо в черзі стояв другий дист . а цей вже був добрий
Олпол каже на сайті що вони експортують французам бочки, то ж може й є місцевий дуб та вірна технологія його обробки, що дозволяє отримувати гарний результат. Французи не купували би гівно. Та й ми теж, так само, один раз обпечешся - другий раз ту бочку там не візьмеш... але дорогий такий метод проб та помилок...
« Последнее редактирование: 30-12-2022, 12:59:50 от ДимаС »
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн voffka75

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1095
  • Спасибо
  • -Отправлено: 367
  • -Получено: 387
З приводу міцності кліріку то я це питання уважно вивчив щодо промки то прийшов до висновку ще це не дуже важливий фактор. У промисловості заливають клірік  будь якої міцності, в різних країнах по різному, і у всіх випадках вибір обумовлений чим завгодно (податки, пожежна безпека, економіка, уніфікація для обміну), але не наміром отримати кращий смак напоїв. У промвиробництві  є приклади і 50% і 80%. Тому це таке. Я більше 60% не робив. 55-60 на мою думку норм, щоб готовий був 48-52 і взагалі не додавати воду тому що це сильно змінює напій.
« Последнее редактирование: 30-12-2022, 13:27:48 от voffka75 »

Оффлайн фотограф

  • Политолог
  • Профессионал
  • *
  • Сообщений: 1432
  • Спасибо
  • -Отправлено: 169
  • -Получено: 528
водою
Спочатку водою, заливав дуже гарячу, декілька разів зливав, нову заливав. Після того як  майже не змінює колір, заливав на пару тижнів десь 30 градусний продукт, зазвичай те, що потім кріпив та відправляв у бочку.

Оффлайн ДимаСАвтор темы

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2439
  • Спасибо
  • -Отправлено: 876
  • -Получено: 948
  • Бориспіль
Тоді таки питання до бочок та виробників схоже…
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

Оффлайн гуральник

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1537
  • Спасибо
  • -Отправлено: 505
  • -Получено: 540
  • Новачок
Олпол каже на сайті що вони експортують французам бочки
  Олпол і житомирські не до порівняння, правда житомирська у мене одна, може така попала... ::)
Якщо після 50 ваше життя вас не влаштовує, випий ще 50...

Оффлайн vova0869

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2284
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1419
  • -Получено: 579
У меня все бочки от Виталика .Когда перешёл на 50л стало заметно лучше .На год заливаю техническим вином , потом на три года продукт дальше планирую на 5 лет. Олпол все хвалят но пока для меня дорого .Виталик жаловался что проблема купить хороший дуб.Олполу проще они крупнее и финансово и количеством.Так что ребята если есть возможность стартуйте с Олпола .

Оффлайн гуральник

  • Профессионал
  • *****
  • Сообщений: 1537
  • Спасибо
  • -Отправлено: 505
  • -Получено: 540
  • Новачок
 А переганяєш як?
Якщо після 50 ваше життя вас не влаштовує, випий ще 50...

Оффлайн vova0869

  • Эксперт
  • ******
  • Сообщений: 2284
  • Спасибо
  • -Отправлено: 1419
  • -Получено: 579
Первый перегон на шлеме почти до 100 °в кубе.Второй тоже на шлеме .Головы покапельно от 5 до 10 % по запаху и от сирья зависит.Тело по запаху но не ниже крепость 60°.На выходе получаю до 70° и заливаю в бочку .Пробовал разбавить до 50° / нехватало залить бочку/ не понравилось. Что-то не получается фото развернуть.
« Последнее редактирование: 30-12-2022, 21:11:13 от vova0869 »