Віскі з ячмінно-солодового екстракту

Автор Льова, 13-11-2024, 20:54:04

Попередня тема - Наступна тема

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

ЛьоваTopic starter

Шановні панове! Чи має хто досвід отримання віскі з ячмінно-солодового екстракту? Дякую.

makrak80

Ничого страшного, якщо над тобою сміються...Набагато гірше , коли над тобою плачуть ...

AlexSt

#2
Цитата: Льова від 13-11-2024, 20:54:04Шановні панове! Чи має хто досвід отримання віскі з ячмінно-солодового екстракту? Дякую.
Розводите тепдою водою. Гідромодуль 1 кг/4 літри. Зброджувати можна без гідрозатвору. Перед внесенням дріжжів бажано дати 0,5 дози глюкавомарин (фермент "Г") - буде більший вихід. Зброджуєте до "останнього пузиря", нічого не зіпсується й не скисне, навіть якщо з'явиться біла плівка на поверхні - так ще краще для ароматики. Коротко це все. Далі залежить від обладнання, побажань та досвіду. Цукор не додавайте - це зло).

гуральник

Любіть життя. Повторення не буде...

alexdoe


AlexSt

Цитата: alexdoe від 14-11-2024, 20:08:34
Цитата: гуральник від 14-11-2024, 13:08:45Для чого фермент А?
 
напевно він з Г переплутав.
Точно переплутав. Соррі, давно ферменти не юзав. Змінив вже.

гуральник

Цитата: alexdoe від 14-11-2024, 20:08:34
Цитата: гуральник від 14-11-2024, 13:08:45Для чого фермент А?
 
напевно він з Г переплутав.
Так, переплутав. Але що Г повинен там зробити теж незнаю...

 А з чого роблять той ясе, то щось по типу гідролізного спирту?
Любіть життя. Повторення не буде...

ЛьоваTopic starter

Хочу подякувати шановним makrak80 та AlexSt за швидку відповідь та належні коментарі, але, на жаль, не прочитавши ваших дописів, вчора увечері поставив брагу з ячмінно-солодового екстракту. Вже бачу, що не той гідромодуль (завадили розміри діжки для процесу), але брага дуже активно бродить, що не може не тішити. Фермент глюкоамілаза (глюкаваморін) є у складі турбо дріжджів Alcotec Distillers Strain Whisky, які були використані для дійства (бродіння).                                                         
Також дякую шановним гуральник і alexdoe за цікавість до теми. Щодо ЯСЕ:                                                                                            Ячмінно-солодовий екстракт №3
ТУ У 15.8-32671885-001: 2011
Без консервантів. Повністю розчинні у воді у будь-яких пропорціях.
При розведенні у воді у співвідношенні 1:4 допускається опалесценція та осад не більше 10% від об'єму.   
ЯСЕ-3 використовується в кондитерській, хлібопекарській, пивоварній промисловості та як сировину для виробництва безалкогольних та міцних алкогольних напоїв (зернових дистилятів), таких як віскі, джин тощо, для повної або часткової заміни солоду при виробництві світлих сортів пива.
Ячмінно-солодовий екстракт – натуральний продукт, що володіє високою поживною і біологічною цінністю. Є джерелом цукрів (мальтоза, глюкоза, фруктоза), природних барвників і солодових ароматизаторів. Склад: солод ячмінний, вода. Харчова цінність в 100 г продукту: білки 3,5 г, вуглеводи 57 г. Енергетична цінність 100 г продукту: 242 ккал. Масова частка редукуючих цукрів(у перерахунку на мальтозу) не менш ніж 60%. Умови зберігання: зберігати при температурі від 0°С до + 25°С, при відносній вологості повітря не більше 75%.
Термін придатності: 12 місяців від дати виготовлення.
Див.: https://starch.in.ua/ua/a425872-solodovye-ekstrakty.html, https://sale.polisol.ua/Yachminno-solodovy-ekstrakt-no3-p356952070, https://mirbeer.com.ua/ua/solodovi-ekstrakti/4338-yachminno-solodovij-ekstrakt-yase-3-14-kg.html

Ivan 68

Я пробував робити з екстракту. Не сподобалося. Все одно, що цукровий самогон настояти на чаї з горіховими перетинками і називати то коньяком.
Краще ніяк, ніж як небудь.

AlexSt

Цитата: гуральник від 15-11-2024, 15:54:38Так, переплутав. Але що Г повинен там зробити теж незнаю...
Розщіплює остаточні цукри і збільшує вихід.
Цитата: гуральник від 15-11-2024, 15:54:38А з чого роблять той ясе, то щось по типу гідролізного спирту?
З несолоджонки (ячмінь) оцукреної солодом і випареної до густої консистенції.

alexdoe

тут на форумі є в нас хлопчина, що продає квасне сусло Київського крахмального заводу.

Також ЯСЕ, ПСЕ і решта всіх штук.
Ник kirik, можна легко знайти на форумі за потреби.
http://labspirt.com/forum/index.php/topic,7347.msg356982.html#msg356982

Він може порадити і проконсультувати більш подробно, що до якості сировини і процесу зброжування.
Але як сказав Иван68, то кожному своє. Комусь подобається, а комусь ні.

гуральник

Цитата: AlexSt від 15-11-2024, 21:53:09
Цитата: гуральник від 15-11-2024, 15:54:38Так, переплутав. Але що Г повинен там зробити теж незнаю...
Розщіплює остаточні цукри і збільшує вихід.
Цитата: гуральник від 15-11-2024, 15:54:38А з чого роблять той ясе, то щось по типу гідролізного спирту?
З несолоджонки (ячмінь) оцукреної солодом і випареної до густої консистенції.

Може... тільки звідки ті цукри мають там взятися ...
Любіть життя. Повторення не буде...

voffka75

Цитата: гуральник від 16-11-2024, 07:54:30Може... тільки звідки ті цукри мають там взятися ...
це повністю оцукрено солодове сусло з якого штучно вилучена вода. Це фактично концентрат мальтози. Цукор.
В ці екстрати не потрібно додавати ферменти, ні А ні Г. Там вже немає крохмалу, лише цукри. Ці екстрати просто розчиняють у воді, і виходить готове сусло. В яке вносят дріжжі. Все. В них единий недолік, це ціна. Робить з них продукт економічно позбавлено сенсу. Я до війни купував солодивий екстрат 1 кг для стартеру на магнітну мішалку.

AlexSt

Цитата: voffka75 від 16-11-2024, 09:30:24
Цитата: гуральник від 16-11-2024, 07:54:30Може... тільки звідки ті цукри мають там взятися ...
це повністю оцукрено солодове сусло з якого штучно вилучена вода. Це фактично концентрат мальтози. Цукор.
В ці екстрати не потрібно додавати ферменти, ні А ні Г. Там вже немає крохмалу, лише цукри. Ці екстрати просто розчиняють у воді, і виходить готове сусло. В яке вносят дріжжі. Все. В них единий недолік, це ціна. Робить з них продукт економічно позбавлено сенсу. Я до війни купував солодивий екстрат 1 кг для стартеру на магнітну мішалку.

Я вже точно не пам'ятаю теорії, но начебто в екстракті міститься багато незброджувальних цукрів і фермент їх розщіплює на моносахаріди. Суть у тому, що проводив свого часу експеримент з ЯСЕ у двох бродильних ємностях, одна з додаванням ферменту, інша без. Після бродіння цукромір в ємності з ферментом показував 1-2, в іншій 5-6. По спирту теж була різниця.

ДимаС

можливо виробник "халтурить" - поспішає на оцукренні, дає недостатньо солоду щоб все оцукрити. Та й взагалі не факт що там є солод - економічно певно ферментами оцукрити сире зерно буде простіше й ефективніше. Тому купуючи ЯСЕ можна купити ЯЕ...
Най будуть кожному дані граблі по розміру лобу його...

SMF spam blocked by CleanTalk